| Annonymousthizisme a întrebat:

Am o relatie de 1 an si 4 luni... care s-a terminat azi
Prietena mea a vrut sa ne despartim din cauza monotoniei, si am intrebat-o daca mai simte ceva pentru mine, acea "scanteie" si a spus ca nu mai simte nimic, ce credeti mai este vreo sansa sa fim impreuna? care e parerea voastra?
Mi-a spus ca ea crede ca nici pentru mine nu mai e asa, desi la mine nu a "intervenit aceasta monotonie"

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Keep searching!
Daca tipa a spus NU, nu mai e cazul sa insisti, vei fi o pacoste pe capul ei dupa. Daca va regreta dupa va fi doar problema ei ca nu a stiut sa te pretuiasca la timp. E prima ta relatie, vor mai fi multe...

| neutrino a răspuns:

Mutumeste-i fetei ca ti-a spus adevarul si porneste spre o noua cucerire.

| unknøwn a răspuns:

Da.
Da n-are rost. Prost să fii să vrei asta.
Capul sus, penisul înainte.

| Iunona a răspuns:

Dragoste de-a sila nu se poate. Daca tu mai simti ceva pentru ea e altceva, doar sa incerci sa o recuceresti dupa un timp, sa astepti putin poate i se face dor de tine. Incearca totusi sa te detasezi putin pentru a nu fi ranit. Din moment ce a luat decizia asta ceva o preocupa de mai de mult si tu nu ai observat. Poate nu ai fost suficient de atent. Analizeaza lucrurile la rece dupa ce se mai linisteste situatia.

| Denisuca21 a răspuns:

De obicei noi fetele cand ne dorim ceva obtinem, iar cand nu ne mai intereseaza, lasam! Deci eu te sfatuiesc sa nu pici intr o depresie, sa nu te lasi...Trebuie sa mergi mai departe!

| Syela a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat aceiasi chestia care i se intampla prieteni tale. Dupa un an de relatie am inceput sa nu mai fiu atrasa de prieten si nu mai simteam nicio placere in intimitatea noastra(intelegi tu), pur si simplu nu ma mai atragea; dar il iubeam, tineam mult la el. Insa nu mai puteam sa stau asa. Cred ca prin acelasi lucru trece si prietena ta si nu prea cred ca poti face ceva, eu zic sa fi tare si sa treci peste.

| eledamon a răspuns:

Uita-te in ochii ei si la fata ei cand o intrebi daca mai simte ceva pentru tine, iar daca nu schimba expresia, inseamna ca nu te mai place, iar sfatul meu, este sa treci mai departe. sunt si eu in aceeasi situatie ca tine, si e grue, stiu, dar doar asa vom putea fii tari, trecand peste si resemnandu-ne!

| Annonymousthizisme explică (pentru eledamon):

Nici nu stii ce greu imi e... e prima mea relatie