| NoSens a întrebat:

Criza intre prieteni ce sa fac daca o prietena de-a mea mi-a spus ca alta prietena ma vorbeste pe la spate si eu m-am certat de foarte multe ori cu fata care cica ma vorbeste pe la spate ce sa fac pe cine sa cred ca vas spune toata povestea dar e foarte lunga deci ce sa fac nu vreau raspunsuri tampite de genu ca cauta pe google sau nu stiu daca stiti dati raspuns daca nu nu va multumesc

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Hum. Depinde care este prietena ta mai buna,adica in care ai mai multa incredere si daca iti sunt prietenele trebuie sa le stii ca pe o carte citita, care e mai mincinoasa care e mai barfitoare care mai rea etc. Oricum daca te-a vorbit, te-a vorbit nu mai ai ce sa faci. Sucees!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Are ea un motiv da te vorbeste pe la spate, bine ar fi sa nu mai pui la suflet toate barfele penibile si puerile! Totus, de la a spune pana la a face e difernta mare... Poate prietena ta vrea sa bage raca intre voi.Inainte de toate, incerca sa afli adevarul si pe viitor sa-ti alegi mai cu atentie prietenele!

| Tania a răspuns:

Pai,investigheaza mai bine.
Intreaba prietena care iti spune ca cealalta prietena te vorbeste pe spate, la ce persoane te vorbeste si du-te si intreaba persoanele la care te-a barfit daca este adevarat.
Eu asa m-am lecuit de o asa zisa prietena.

| deeutsss a răspuns:

Nu stiu ce cred altii, insa mie mi se pare stupid sa mergi la o persoana si sa-i spui: "Auzi, de ce ma barfesti?". Pe bune acum, majoritatea oamenilor au spus ceva "pe la spatele" altcuiva. Nu incurajez barfa, insa in ziua de astazi, acest lucru este imposibil de evitat. Las-o sa vorbeasca pana nu mai poate. In fond, cu ce te afecteaza pe tine ca ai fani?! laughing
Live your life and don't give a damn about what they say :p

| yulya25 a răspuns:

Mai bine nu ai pune la suflet tot ce ti se spune, si incearca sa ignori persoanele care iti fac rau, succes!

| stefytzzuu a răspuns:

Nu poti sti sigur daca este adevarat tot ce iti spune acea prietena...pana nu te convingi tu singur ca te vorbeste pe la spate nu mai asculta pe nimeni.iar daca este adevarat pur si simplu o tratezi cu indiferenta[doare cel mai tare] Bafta