| Her010 a întrebat:

Cu ce zodie se potriveste cel mai bine iintr-o relatie sau prietenie zodia scorpion
?

Răspuns Câştigător
| AlexutzuTau a răspuns:

Se potriveste cu segetatorwinking

9 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Pesti,stiu asta din proprie experienta(nu ca as fi eu scorpion sau pesti)
Dar in primul rand mi se pare oribil sa evaluezi sansele de a fi intr-o relatie cu o persoana dupa potrivirea zodiilor.E ilogic.
Pa, pa.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu sunt scorpion, si ma inteleg foarte foarte bine cu taur. Exista mici certulete ca in orice cuplu dar nesemnificative, si cum apar asa si trec. E destul de greu teoretic ca zodiile astea sa se inteleaga, aproape imposibil, din cauza caracterului aproape la fel. Dar cum nici toate persoanele nu sunt la fel. poate nu tine intotdeuna de zodie. Cred ca daca era alt taur poate ca nu ma intelegeam atat de bine cum ma inteleg cu el.:X

| Andr3e a răspuns:

Scorpion-Varsator=O relatie dificila, mai bine nici nu încerci.
Scorpion-Capricorn=O relatie de lunga durata, cu împliniri si pasiune.
Scorpion-Sagetator=Daca esti un Scorpion linistit si la locul lui, las-o balta. Daca-ti place aventura, viata pe muchie de cutit... ai o sansa.
Scorpion-Scorpion=ar mai merge. Dar amândoi sunteti guvernati de Marte. Iar asta-i zeul razboiului.
Scorpion-Pesti=Presupun ca-ti vuiesc urechile de sloganul "partenerul ideal". Mai ales pe Internet, cam toate horoscoapele zic asta si, desi aveti toate sansele pentru o relatie superba, se poate foarte bine întâmpla ca ea sa fie doar mediocra pentru tine.
Scorpion - Balanta=Combinatie spumoasa (adica buna), dar si furtunoasa (adica periculoasa). Guvernatorii celor doua zodii sunt Marte si Venus: razboi si dragoste.
Scorpion - Berbec=Greu de ajuns la un compromis, dar odata ce v-ati lamurit fiecare, relatia are sanse mari sa dureze.
Scorpion - Fecioara=O relatie frumoasa, cu multe sanse de reusita, dar nu tocmai usoara.
Scorpion - Taur=O relatie interesanta, o atractie la prima vedere. Sansele de reusita pe termen lung sunt cam 50-50, pentru ca sunteti semne opuse în zodiac.
Scorpion - Gemeni=E frumos pret de-o secunda, cât se revarsa sampania în pahare. Apoi, Aerul iese repede-repede din Apa si combinatia se destabilizeaza. O relatie care tine cât o bautura acidulata lasata fara capac.
Scorpion - Rac=Uneori merge de nu-ti vine sa crezi. Alteori, pur si simplu nimic nu se urneste. Teoretic, astrele spun ca da si da si da. Practic, nu toti Racii sunt la fel. Cât despre Scorpioni...
Scorpion - Leu=Drama, intensitate, o relatie a extremelor. Poate dura, dar poate si sa-ti explodeze fix în fata, asa ca fii foarte atent.
Funda?; x

| Andr3e a răspuns:

Si inca ceva:
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta
Cred ca ti-am fost de ajutor! Funda? Te rog!

| Deniiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Eu sunt scoripon.si nu imi aleg prietenul prin zodii

| JCZR a răspuns:

Taur.taur.taur

| Annggeelliiccaaa a răspuns:

Balanta