| ada a întrebat:

Cu totii avem amintiri placute, dar si mai putin placute.Eu am sa va intreb care este cea mai frumoasa, dar cea mai frumoasa, amintire a voastra?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Mi-e greu sa ma decidhappy. Am fost pentru o singura zi "profesoara de istorie" la clasa a-5a, respectiv a7-a. A fost o experienta frumoasa, amuzanta, unica de care-mi amintesc cu multa satisfactie si bucuriehappy

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nunta mea. A fost simpla dar frumoasa si emotionanta. Slujba din biserica a fost cel mai emotionat si mai plin de insemnatate moment pe care l-am trait.

| psiholoaga a răspuns:

Amintirea mea cea mai de pret nu este un moment, ci un loc. In copilarie, imi petreceam vacantele de vara la tara, la bunici. Bunica ne trezea cu omleta cu branza, miere si lapte proaspat muls, paine pe vatra in weekenduri. Caci in timpul saptamanii, pe la ora 8 se auzeau talangile si un strigat: Caprele, baaaa! Si atunci eu, cu sora mea, care aveam datoria de a dezlega caprele in fiecare dimineata pentru a merge cu ciobanul la pajiste, alergam pe aleea de dale pana la poarta, cu camasile de noapte fluturand, ca sa ne facem datoria. Si chipul bunicii mele cand ne invata sa crosetam imi este foarte drag si acum, la 10 ani dupa moartea ei.

eileen
| eileen a răspuns:

Cand mi-am vazut sora dupa 17 ani. A fost cea mai frumoasa si mai emotionanta amintire pe care o voi pretui mereu...

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Dupa ce am nascut-o pe fiica mea - a doua zi cand am vazut-o, cand am atins-o pentru prima data... Era perfecta, avea toate degetele (nu radeti, ca am stat si le-am numarat), era foarte micuta, ca o bijuterie - si in plus m-am bucurat extrem de mult ca e fata - pentru ca toata lumea se astepta la un baiat (eu singura imi doream f. f. f. mult o fata).

pupimik
| pupimik a răspuns:

Fosta gasca de prieteni.Eram clasa a 7-a...cam asa.Ieseam in fiecare zi impreuna...eram de...nedespartit.In total eram vreo 20.Eram toti prieteni si ne ajutam indiferent ce problema aveam.Eram toti pentru unu...si unu pentru toti! Si acum pastram legatura toti...in afara de vreo...2 persoane cu care am avut mici-mari-extrem de mari divergente.Chiar daca ne vedem odata la cateva luni.stam vreo 4-5 ore si povestim ce am facut... fara sa ne plictisim nici macar o secunda.
Mi-e dor de ce formam odata NOI...si.mereu imi voi aminti de F3 gang(freacky fuckin` friends).

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite cea mai frumoasa amintirea a mea este aceea cind eram insarcinata cu fiul meu si la ecograf mi-a zis ca este fata, asta de 4 ori, iar atunci cind am nascut am nascut baiat.Inainte cu o saptamana de a naste am facut ecograf si mi-a confirmat pentru a4a oara ca este fata si dupa o saptamana am nascut baiat, care bineanteles ca a venit intr-un mod cit mai neasteptat, noi deja eram pregati-ti cu nume de fata si cind am auzit ca nascusem de fapt baiat am ramas uimiti, am fost foarte fericiti dar si uimiti ca aparatele se mai pot insela cite o data.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Cea mai frumoasa amintire? sunt multe... in mod normal ca si ceilalti useri as zice ca momentul cand am tinut-o pe fetita mea in brate pentru prima data insa inprejurarile in care am nascut nu-mi permit asta... o amintire frumoasa este legata de copilaria mea... e o amintire in general... nu ma refer la o anume intamplare ci la copilaria mea in general care a fost asa de frumoasa... am niste parinti de milioane care mereu mi-au oferit totul, mereu stau si ma gandesc la cea fost, ce bine a fost, ce lipsit de griji am fost ...mereu ma apuca nostalgiile cand ma apropiu de zona in care am copilarit... si ma bucura foarte mult ca si fetita mea are posibilitatea sa simta ce am simtit si eu alaturi de ai mei...

| nicky a răspuns:

Ziua in care mi-am luat fiul in brate si atunci cand a spus pentru prima oara "mama".

Janina
| Janina a răspuns:

Atunci cand l-am cunoscut pe iubitul meu...mereu imi amintesc cu mare drag de acea zi ...pentru mine a fost cel mai frumos si mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata.

| andreutz a răspuns:

Revelionul petrecut la hotelul de gheata de la balea lac... a fost ceva unic cu adevarat pentru mine...memorabil pentru toata viata...

| Elena0210 a răspuns:

Poi sunt multe: ex: de ziua mea stateam la camin si mam batut cu fetele cu tort si neam stropit cu muulta bere. Afost super...mie dor de acele vremuri

| Elena0210 a răspuns:

Poi sunt multe: ex: de ziua mea stateam la camin si mam batut cu fetele cu tort si neam stropit cu muulta bere. Afost super... mi-e dor de acele vremuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Amintiri plăcute: absolvirea facultății, permisul de conducere, masterul, mașină și serviciul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai placut amintire a mea si care eu cred ca nu se va sterge este prima dragoste... si chipul mamei pe care o iubesc tare tare si nu as putea fara sprijinul ei...

| Monik_4320 a răspuns:

Mi-e greu sa ma decidhappy. cred ca atunci cand am fost in Italia...acolo e foarte frumoswinking. Totul este curan.Acolo oamenii nu arunca gunoaiele pe jos ci la tomberon