| DeMenta_9368 a întrebat:

Cum aş putea să-i scot din cap profesoarei de educaţie tehnologică că sunt nesimţită? Chestia e cam aşa... Tovarăşa mea i-a luat apărarea unei tipe, iar profa a ascultat-o şi deşi a ştiu lecţia, şi-a scris tema şi i-a vorbit politicos i-a dat patru. Eu i-am luat apărarea, spunându-i că nu-i corect ceea ce face. Bineînţeles că mi-a controlat caietul, însă în ziua aceea nu scrisesem nimic. Bun, mi-a dat patru. În fine, chestia e că a nedreptăţit-o pe prietena mea. Despre mine recunosc că meritam acel patru.
Mă rog, am vorbit cu diriginta, care mi-a spus că am fost vulgară, fază la care am rămas gen "vulgară pe dracu". Şi tot ce am putut primi din partea dirigăi a fost "dar la tine ce înseamnă obrăznicie? s-o înjuri? cere-ţi scuze imediat!" straight face
Mi-am cerut scuze, însă profesoara nu mi-a acceptat scuzele şi de la acel incident continuă să mă pomenească la fiecare oră, că vai ce obraznică am fost.
Acum m-am căit, dar cum pot s-o fac pe profă să NU mai pomenească acel incident la FIECARE oră? Ştiţi, devine stresant.

16 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Pai fai pe plac, oricum o sa uite odata si odata

| luciana200972 a răspuns:

Pai poate merge cu un cadoas oferit de unul din parintii tai, chiar naspa situatia

| KingJulien a răspuns:

Pai la sfarsitul oarelor ii zici,,-doamna profesoara, aveti ceva personal cu mine? eu mi-am cerut scuze si va rog sa nu mai continuati cu mustrarile!,,

| PrsRaluca a răspuns:

Eh, stii cum sunt profesorii... daca odata cu acele scuze ii aduceai si o cafea sau un buchet de flori, sigur ti le acceptahee hee
Nu prea stiu ce mai poti face, abtine-te si tu sa o mai contrazici la ore, fii punctuala, nu vorbi in ore, invata si scrie-ti temele ca sa nu aiba cu ce sa se mai ia de tine.
Acuma depinde de mentalitatea fiecarui profesor. In general cei tineri sunt mai deschisi si uita repede, dar din cate spui tu pare a fi una din acele comuniste batrane fara viata. Daca nu ii mai dai motive sa comenteze la un moment dat se va satura si ea si va uita, tu doar ai rabdare si stapaneste-te atunci cand se ia de tine. La urma urmei, toti colegii stiu ca tu ai dreptate, deci nu e ca si cum te-ar umili in public.

| geox_3314 a răspuns:

Nu stiu, ai putea sa te uiti pe lectia urmatoare incat sa raspunzi mult la oresmug sau ai putea sa ii promiti ca te vei indrepta.

| cristinna23 a răspuns:

Spune-i ca te streseaza si sa nu mai faca asta

| angelo200 a răspuns:

Poi invata si fa-ti temele etc.si poate nu se mai leaga de tine
Daca tot se leaga incearca sa afli ceva despre dehnologica, ceva care ea nu stie si o indrebi doamna profesoara este adevarat ca... sau stiat ca. si ia va raspunde incorect si asa o FACI DE RAS IN TOATA CLASA laughing rolling on the floor AR RADE TOTI DE EA
bafta!

| Veronici a răspuns:

Doamne.in ce te-ai bagat.recunosc ca nu mi-ar placea sa fiu in locul tau...pai na eu as zice sa dai cartile p fata.adica spune-i ca am inteles ca am gresit nu trebuie sa-mi spuneti in fiecare ora.dar nu chiar asa...mai p ocolite

| Alexandra_8759 a răspuns:

Nu trebuie decat sa o faci pe ea sa realizeze ca greseste nu stiu incearca sa ii dovedesti ca nu esti cum crede ea adica punete si raspunde la ore crede-ma cred ca e singura optiune ca sa scapi de eticheta care ti-a pus-o

| MaeRiAh a răspuns:

Pai invata vb politicos sau cam asa ceva si intreab-o daca ar putea sa te asculte si in fine u se ei 10 si mno

| Love25 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si roaga-i sa discute cu diriginta ta si profesoara de tehno pentru ca tu nu ai avut nici o vina straight face! Asaa mi s-a intamplat si mie cu profesoara de romana oh go on...

| deea1155 a răspuns:

Partea cu atentiile/ cadourile este total exclusa, pentru ca esti un om cerebral si care spune lucrurilor pe nume nu inseamna ca ai gresit sau ca esti nesimtita. Profa reactioneaza asa cu tine pentru ca este probabil obisnuita sa fie pupata in fund (scuzati expresia). Asa ca incearca sa nu te mai lasi lovita de nesimtirea vorbelor ei.

| YoBogdan97 a răspuns:

Acum depinde dac a ai putea sa-mi dai varza profesoarei, varsta si clasa ta si varsta dirigintei tale o sa te pot ajuta prin acelasi lucru am trecut la tehnologica si am laut apsenta si n-am mai avut voie la ora 3 saptamani plz fundita dupa ceti dau raspunul

| xDya a răspuns:

Cere-ti scuze... shii spune-i ca daca ar fi putin mai buna cu voi va veti intelege bine.shii orele vor fi mai linistite.happy

| mylifeismusicandyouforever a răspuns:

Spune-i ca iti pare foarte rau de cele intamplate, ca te-ai pierdut controlul, si ca oricum ai avut un incident ( inventezi laughing in dimineata aceea...ca de se mai intamla( si ii mai aduci un buchet de florilaughing. fundita? Hai ca te-am ajutat asa ca... fundita laughing

| iasmi_6453 a răspuns:

Reclam-o ca te-a intalnit pe holul scolii intr-o pauza unde ti-a vb f urat, ti-a iignit parintii spunand ca nu au fost in stare sa-ti dea macar educatie.e.t.c.Ai cerut expl.s-a enervat si ti-a tras o palma. Sper sa-ti mearga. Bafta!