| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-i spun mamei ca vreau bustiera? mai toate colegel au, si vreau si eu pentru ca mi-au cam crescut sanii.

20 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E cool, nu? Dar sigur ai nevoie de asa ceva, sau e doar o moda?

| PetreConstanta a răspuns:

Dumnezeule bustiera nu se pune la sani

| leeya a răspuns (pentru PetreConstanta):

Dar la ce se pune? laughing) Prostia omeneasca

| loramanda25 a răspuns (pentru PetreConstanta):

Dar unde se pune? La P*** rolling on the floor

| Classy a răspuns:

Salut! In primul rand, gandeste-te bine daca chiar ai nevoie de o bustiera. Apoi, daca esti pregatita, explica-i mamei ca ai dori sa ai asa ceva.Ca sa o mai "inmoi" aminteste-i cum era ea pe vremea ei! SUCCES! Funda?:X

| Simo0 a răspuns:

Bună!

Nu este atât de greu, eu am 12 ani şi discut destul de deschis cu mama mea.Depinde, dacă vrei să o iei pe ocolite îi spui. Mami? Ştii...eu am început să mă dezvolt şi am nevoie şi eu de o bustieră. Eu sincer,dacă îmi trebuie ceva, îi spun mamei, şi ea încearcă să-mi cumpere ce am nevoie. Nu trebuie să-ţi fie ruşine!

| adutzadragutza a răspuns:

Spune-i ca daca nu iti pui o sa se vada urat prin bluzele mai transparente si prin tricourile cele albe si spune-i ca a venit vara si nu mai poti lua un maiou fara bustiera :X incearca sa ii explici foarte matur fara sa te smiorcai happy funda?

| ombladon a răspuns:

@PetreConstanta vorbesti mult, prost si fara rost...

| JustForU a răspuns:

De exemplu:-Mami, vreau si eu o bustiera!
Nu e greu, sunt doar 6 cuvinte!

| AlexutzaSiNimik a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca nu te simti confortabil.ai senzatia ca ti se vad putin sanii prin bluza si ar trebui sa porti bustiera plus ca vezi la colegele tale de clasa ca au si ca de cand port ele se simt mult mai binewinking

| kri a răspuns:

Bustiera nu prea ajuta la nimic.pe mine una ma jeneaza.mai bine un sutien alea alea sa atragi baietii:Xbig grin

| Piuliță a răspuns:

Ana,eu nu te sfatuiesc sa-ti iei bustiere deoarece pe la 20-25 ani vei avea sani -in parti-.
dar daca tu vrei spune.i ca iti doresti si tu o bustiera.

| juicymoistureXD a răspuns:

A: mama, am nevoie de bustiera.

ce o fi asa de greu? doar nu ti-e rusine de propria mama? straight face

| musique_1043 a răspuns:

Mami vreau bustiera!

| DeewtzaMonny a răspuns:

Ba da bustiera e pentru sani happy
Simplu spune-i ca ti-au crescut sanii si ai nevoie de o bustiera.

| calutuuuu a răspuns:

" Mami, stiai ca fetele se dezvolta mai repede decat baietii nu atat mental cat si fizic?" "Da stiam scumpa mea!' "Ai observat ca si eu ma dezvolt fizic? Bustul mi s-a innaltat, mi-au aparut fire de par la subrat, au inceput sa imi creasca sanii... Nu crezi ca este cazul sa imi cumperi cateva bustiere?" "~(raspunsul mame tale)~" Insa daca nu ii ai asa de mari, nu cred ca ar fi cazul. Sau de exemplu, eu ii am destul de maricei si nu port bustiera caci nu prea e cine stie ce. In plus pe caldura asta! Insa fa cum iti cere inima. Eu purtam inainte iarna si i-am cerut mamei sa imi cumpere bustiera pur si simplu... Mama, vreau bustiere!
Nu e greu s nici nu trebuie sa iti fie rusine! Doar e mama ta!

| calutuuuu a răspuns:

Lool...

| CookieMonsterRawr a răspuns:

@PetreConstanta - Da unde se pune la C*r rolling on the floor)
@Ana99ana-Nui spune ca vrei sa iti cumpere :-JO bustiera nu e voarte scumpa rolling on the floor. Mai mult de nusitu.7-10 lei nu costa laughing. Strangeti bani si cumparati tu singura >big grin

| ElenaDianaLiana a răspuns:

Ii spui pur si simplu.mami vreau bustiera, ca doar nu o sa te omoare.o rogi fumos si sa vezi ca o sa-ti ia(daca e de acord cu asta pentru ca unui parinti sunt de parere ca nu trebuie sa te "inhami", acum depinde)

| loramanda25 a răspuns:

Buna. Iti dau un sfat bun care te-ar putea ajuta foarte mult si chiar sa te obtii cu o bustiera. Mai intai: cand vii de la scoala intr-o zi cand ai sportul ii zici astfel : Mama astazi la sport cand am alergat m-au durut foarte tare sanii, si imi doresc o bustiera ca sa nu ma mai doara! Dar o sa o port numai la sport.

Dar trebuie sa o convingi si dupa nu iti fa griji, o vei purta mai in toate zilele! laughing Eu am incercat asa si am reusit! Oricum succesc dar trebuie sa-ti invingi toate temerile! Sa fii doar tu cu ea fara tatal tau! Asa am facut si uite-ma! M-am ales cu o bustiera! Daca ii vei zice ca te dor nu avea incotro si iti va cumpara! Se gasesc pe la Jolidon sau Zara sau H&M. Bafta si nu uita! FARA FRICA! :X