| printesik90 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parteneru de viata sa renunte la "viciu" lui (femeile)?

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Femeile nu sunt un "viciu" ci o realitate si cum sa-i iei realiatea din fata ochilor, doar nu sunt carti de joc sau tigari, daca il iubesti obisnuieste-te, daca nu cauta altul, dupa cate spui tu iti este numai partener de viata si nu prieten sau iubit.

| andreea_8479 a răspuns:

Poate nu t iubeste indeajuns...pentru u ar trebuie sa renunte la tot pentru a te face fericita, bine acum nu ii putem cere imposibilul
insa acest lucru este realizabil. t iubeste.at renunta la acest viciu pentru fericirea ta.sh a lui langa u

| gabimaris a răspuns:

Viata este atat de scurta, iar clipele de fericire depind de noi si de cei de langa noi, caci prin ei traim, ei ne dau energie, aripi pentru maine! De ce sa-ti irosesti clipa langa cineva care nu te iubeste? Parerea mea este ca nu se merita!
Daca insa te-ai hotarat sa traiesti langa el trebuie sa-l iubesti cu calitatile lui, dar si cu defecte, vicii!
Neaparat pune pe hartie elemente pro si contra pentru convietuirea langa el, este important si pentru tine sa vezi ce-ti doresti si daca-ti trebuie un partener asemeni lui!
Succes! (si fii cat mai sincera cu tine, ca sa poti fi sincera cu ceilalti!)

| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu se poate. daca le are in sange, poate sa te iubesca prea mult ca s-o faca si nici asa pentru mult timp.

| inna a răspuns:

Din pacate la acest "viciu" nu se poate renunta, daca te-ar aprecia suficient si-ar da seama singur si nu i-ar mai fugii ochii dupa alta, sau poate ca te iubeste, dar daca asa e obisnuit nu are cum sa se schimbe.

| jedi_7867 a răspuns:

Ai putea sa-ti focalizezi atentia asupra vietii intime. Sa incerci sa o intelegi mai bine, sa constientizezi care lucruri merg, care scartaie. Apoi sa urmezi pasi concreti sa ameliorezi lucrurile. Tot timpul este loc de mai bine, pot fi imbunatatite lucrurile.

| csintalan a răspuns:

Nu fii egoista! Lasa sa fiie si,, EA,, de al tau,, EL,, fericita. Voi ne suciti privirea. Iar daca mai pleaca si la alta sa fii mandra ca este valoros si pentru ea-ele.

| Notme a răspuns:

Eu as zice sa il faci gelos, incearca sa faci ce face el sa vada cum te simti tu! Cand zic sa faci ce face el, ma refer daca doar se uita, daca te inseala cred ca nu prea are "medicament" viciul lui.
Te-ai gandit vreodata ca poate meriti ceva mai bun? Poate inca nu si-a dat seama ce frumusete are langa el!

| alma a răspuns:

Acum nu stiu daca partenerul tau doar priveste si admira femeile sau chiar are relatii cu ele pentru ca sunt doua situatii diferite, daca doar intoarce capul dupa o tipa frumoasa eu nu cred ca este ceva rau fiecare are derptul sa-si spuna parerea, daca are relatii serioase cu ele lasa-l ca nu faci casa cu el. Bafta

| casperboyy a răspuns:

O varianta ar fi sa il pui sa aleaga si chiar la un moment dat sa iei pasul si sa te desparti de el. Nu exista o pilula care sa i-o pui in apa si sa fie de maine cel mai fidel barbat de pe fata Pamantului. Trebuie sa puna singur in balans argumentele pro / contra in a duce o astfel de viata.

| gabitza_29 a răspuns:

Nu exista leac, crede-ma!