| Elly7890 a întrebat:

Cum as putea sa nu mai fiu asa impulsiva si nervoasa, ca imi sare tandara din orice si vorbesc fara sa gandesc si prin asta am inceput sa imi departez persoanele dragi de langa mine! si parca nimic nu imi convine si vreau ca toti sa imi faca pe plac exact cand vreau eu!

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Blackhoneybun ti-a dat un raspuns foarte potrivit. trebuie sa afli daca impulsivitatea si nervozitatea vin din faptul ca ai fost obisnuita ca toti sa iti cante in struna pana acum si dintr-o data ai constatat ca oamenii nu mai sunt dispusi sa stea la cheremul dorintelor si toanelor tale. Ar fi o forma de rasfat, de egoism etc. Mai este posibil sa ai o carenta de vitamine din complexul B, dar si de magneziu, consecinta fiind o stare de nervi aproape incontrolabila. Un medic va sti sa puna un diagnostic in urma unor analize. Parerea mea este ca nu ar strica si putin autocontrol, desi este dificil, daca vorbim de deficit de minerale si de vitamine. Oricum, incearca sa remediezi asta, de dragul sanatatii tale, dar si pentru confortul psihic - al tau si al celor cu care interactionezi. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Esti prea rasfatata..Sau ai nevoie de una de 20 sa te relaxeze.

| ThEEmperoR a răspuns:

Si eu sunt asa. Mie ceva imi provoaca dependenta (probabil calculatorul si cele 5 console pe care le am). Cand plec cu mama in oras, ma enervez ca ma tine 5 ore si fac in toate felurile.

| Blackhoneybun a răspuns:

Simplu. Aflade ce esti impulsiva si nervoasa, afla care este cauza si rezolv-o!