| Jameson a întrebat:

Cum au fost primele ore de conducere pentru cei care ati facut scoala recent? Ati avut emoti? eu de exemplu am facut azi a 3 ora si tot am emoti ssi ma pierd. teoretic stiu foarte bine. Cum sa imi controlex emotiile? si cei care ati fost in situatia mea dupa cate ore nu ati mai avut emoti?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am permisu de vreo 2 ani si ceva. Nu aveam cine stie ce emotii dar imi zicea instructorul ca ma pun rosu la fata si deschidea geamurile sa intre aer. Poate eram incordat sa fiu atent la drum dar a fost bine. Inainte sa te urci la volan te gandesti ca nu e mare lucru sa conduci o masina mananci un mar si pleci relaxat.

| Arthur a răspuns:

Emoţia dispare odată cu instalarea rutinei. Este normal să fi mai mult sau mai puţin emoţionat. Totul este să-ţi controlezi acea stare şi gândeşte în acele momente că şi cei care te verifică pe tine au trecut la rândul lor prin aceleaşi probe, sau poate altele şi mai grele ( poligoane, opriri în pantă etc ).

| SMarius a răspuns:

Am permisu din decembrie, primele ore le-am facut in septembrie.prima data am fost avion...cu timpul m-am obisnuit, pe la 20 de ore o sa fii mai relaxat! oricum,doar dupa ce ai permisu si ai scapat de instructor o sa conduci lejer, relaxat, si nu in pozitia aia rigida pe care o ai cand te pregatesti pentru examen.Bafta multa!

| Jameson explică (pentru SMarius):

Eu am impresia ca nici instructoru nu e prea intelagator cand ii expic ca am emoti si sunt mai sensibil. Povestestemi cum era instructoru tau cum se comporta.

| SMarius a răspuns (pentru Jameson):

Foarte de treaba, calm si nu vorbea tare...o singura data m-a injurat laughing eram cam pe la 25 cu orele, intr-o dimineata, aveam vreo 40km/ora in localitate si am depasit pe trecerea de pietoni un biciclist, in timp ce o tipa vroia sa treaca pe zebralaughing...

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

Stai relax nu-ti mai fa atatea probleme si ganduri ca instructoru e in dreapta ta si in caz de ceva iti apasa el pe pedale sau pune mana pe volan, nu te panica happy daca vrei sa iei permisul pana intr-un final