| nuconteaza777 a întrebat:

Cum credeți este normala o relație dintre o fata de 16 și un băiat de 20? ????

41 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de relație... (până una-alta ești minoră)

| noname2021 a răspuns:

Dupa parerea mea este normala deoarece asa se practica in ziua de astazi.Nu sunt multi ani diferenta, daca avea 25 de exemplu era o problema. Daca cei 2 se "plac" nu inteleg de ce varsta ar conta.Depinde si ce fel de relatie este, daca este una "toxica" atunci mai rau de cei 2. Daca este una frumoasa bazata pe sentimente e ok.Varsta nu conteaza foarte mult, adica 4-5 ani mai in varsta unu fata de celalaltul chiar e ok, dar doar atat.

| Frank51 a răspuns:

E putin cam tras de par, dar merge.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru noname2021):

Sentimente my ass. O tavaleste ala pana ramane gravida si dupa aia se face ca ploua. 99% din cazuri asa sunt.

| Felys a răspuns:

Platonica,fara relatii intime

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Felys):

Da, buna gluma asta.

| ziftode a răspuns:

Iti doresc sa nu fie un prefacut, sau doar infatuat (si dupa ce ii trece sa plece fara sa isi ia la revedere)

| darrio2007 a răspuns:

Tu esti aia cu ejaculatul in anus. Esti cam minora. Merge, numai sa nu iti lase vreun plod daca o faceti neprotejat.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu in anus, bineanteles.

| noname2021 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Poate si ei ii place si vrea.

| Adry05 a răspuns:

Maricica diferenta pentru varstele voastre, dar hai sa zicem ca ar merge

| cristi202 a răspuns (pentru Adry05):

Lasa, ca peste zece ani, nu se va mai vedea diferenta. Daca vor mai fi impreuna peste zece ani. Peste douazeci, se va zice ca sunt de aceeasi varsta.

| Adry05 a răspuns (pentru cristi202):

Pai de aia am zis la varsta lor, la alte intervale de varsta ar fi o diferena chiar ok dar oricum sunt slabe sansele sa le tina o relatie de genu la varsta asta, de aia am si zis.

| Plato a răspuns:

Sper ca intrebi la mișto.

| Plato a răspuns (pentru noname2021):

Ce sentimente? laughing Evident ai si tu vreo 15 ani, ca se vede ca habar nu ai ce vorbesti. 5 ani nu e mult cand e 20-25. Cand e 15-20 e ENORM.
Aia e UN COPIL si ala un barbat.
E dizgratios, oribil, dezgustator, mizerabil.
Sentimente zici? laughing Tu zici sentimente, eu zic pradă ușoară. Cineva mai trecut prin viata imi va da dreptate, dar tu esti evident tot un copil.

| Plato a răspuns (pentru cristi202):

Împreună peste 10 ani? laughing
In doua săptămâni o tavaleste de cateva ori si la revedere. Apoi aia plange in perna si poate sa tot blesteme, ala si-a facut treaba si da "next". Sper ca glumesti.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cand vei avea 18. el va avea 22.de ce nu!?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru noname2021):

Da, cu sex an4l ca sa ramina virgina. Vezi ca a mai discutat despre asta. Si e si depresiva pe deasupra. Cind o lasa asta ce crezi ca o safaca? Se sinucide sau isi ia viata?

| noname2021 a răspuns (pentru Plato):

Am 24 viitoare psiholog, scuteste-ma.

| Rihhana1 a răspuns:

Este ok, dar trebuie sa te ia mai usor tu fiind minora si el major.
Trebuie sa te gandesti ca este trecut prin viata un pic mai mult decat tine.

| Plato a răspuns (pentru noname2021):

Bine ca mi-ai zis, sa stiu sa nu trec pe acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Momentan platonica... dupa vreo 2 ani, posibila.

| noname2021 a răspuns (pentru Plato):

Tu mergi la psihiatru direct, hai ciao, nu facem chat aiciwinking

| Manu07 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu sunt exemplul. Acum am rămas si însărcinată și singura.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Manu07):

Imi pare sincer rau sa aud asta. Daca iti permiti ca si sanatate si cit de cit si financiar, nu renunta la copil. Nu te simti vinovata si nu lasa nici societatea asta a noastra de **** sa te stigmatizeze. Pina la urma din greseli invatam. Iti tin pumnii!

| Ineys a răspuns:

Tu in calitate de ce intrebi?
Esti baiatul de 20 sau fata de 16?

Chiar sunt curios.

Daca e ceva adevarat intre voi, nu e nici o problema.
Daca fata e fraiera si pune botu la vrajeala aluia de 20 de ani, e o problema.
Desigur ea nu isi va da seama ca printul ei o minte, vrea doar s-o foloseasca etc.

De ce pui intrebarea asta in primul rand? Merge ceva prost? Incepe sa scartaie relatia?

| Plato a răspuns (pentru noname2021):

Nu s-a nascut psihiatru sa ma faca pe mine bine.

| cristi202 a răspuns (pentru Plato):

Pai nu am spus: "Daca vor mai fi impreuna peste zece ani"?

| Plato a răspuns (pentru cristi202):

E un "daca" urias.

| anonimg a răspuns:

Orice relatie apropiata cu persoana de sex opus nu este normala daca nu se are in vedere casatoria.
Deci nu varsta conteaza (chiar daca are si ea rolul ei si ttrebuie tinut cont si de ea), ci intentia, scopul relatiei.

Iti rcomand cartea (pe care sa o cititi impreuna si nu separat) "Iubeste inteligent": https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent
O poti rasfoi la libraria din localitatea ta: https://www.viatasisanatate.ro/librarii