| CristinaCtC a întrebat:

Ar fi normala o relatie dintre o fata de 15 jumate si un baiat de 17?‎

Răspuns Câştigător
| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Da, e normala. De ce n-ar fi? Daca voi va iubiti...Varsta nu prea conteaza cand e vorba de dragoste, adica eu stiu un baiat de 14 si o fata de 21 de ani care se iubesc. happy Si daca ei se iubesc, mie mi se pare perfect normala relatia lor. Eu zic ca nu are de ce sa-ti fie teama de parinti, lasa sfaturile cu "parintilor nu le spui". N-ai de ce sa faci asta. Eu cred ca ai o varsta foarte buna pentru o relatie. Parintii o sa te inteleaga pentru ca la varsta asta vrem sa avem pe cineva langa noi si sa ne gasim iubirea. Si mie mi-a fost teama de reactia parintilor cand vorbeam cu un baiat prin sms-uri si pe facebook, (dar cred ca acum regret) si nu le-am spus nimic, iar de cateva zile mama mi-a spus ca ea a avut prima intalnire la 13 ani (la film) si mi-am mai spus ca nu m-ar fi certat daca mergeam si eu la o intalnire cu acel baiat (eu avand tot 13 ani atunci). Sper ca nu te-am plictisit, dar ti-am spus asa ca sa vezi ca parintii tai nu o sa reactioneze rau, mai ales ca ai deja aproape 16 ani. Succes! happy

20 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E ok. Mai naspa e cand baiatu o sa aiba 18 ani si fata 16... Daca se culca cu ea atunci va fi acuzat de corupere de minori si va face puscarie.

| Sociopat a răspuns:

O sa-i rupa anusul si o s-o lase balta.

| Axys a răspuns:

Da este normal varsta nu are importanta nu te lua dupa gura lumi ca eu cred ca de asta ai pus intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfect normala, iti spun.

| Madayna a răspuns:

Da

| Voidwithin a răspuns:

Mai fato mai asta e curvasaraieeeeee!
Glumeam nu vad de ce nu ar fi normala.

| Happyjump a răspuns:

Da,e o diferența mica

| StalkerSoul a răspuns:

Da, este normala.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da cred ca e destul de normala.

| Imstrong a răspuns:

DA.In iubire, varsta nu contează! Să ţi minte asta.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Este normala, chiar daca baiatul are 17 gandeste ca o fata de 15happy pentru ca fata este putin mai dezvoltata la varsta adolescentei decat un baiat.Nu e diferenta mare deloc daca stai sa te gandesti pentru ca asa sunt toate cuplurile, au diferente de 2-3 ani minim. Poti vedea partea bunahappy te va ajuta la teme pentru ca e mai mare si stielaughing

| vladut91 a răspuns:

Te candesti asa deoarece sunt varstele mici, dar normal nu e baiatul mai mare decat fata? Intre parintii unei prietene este diferenta de 7 ani deci...

| CristinaCtC explică (pentru vladut91):

Ma gandesc asa pentru ca nu stiu daca parintii vor fi de acord si nu stiu cum sa le spun de o eventuala relatiewinking =)

| vladut91 a răspuns:

De asta te stresezi? Pai parintilor nu le spui de relatii pana la 18-20 ani caci dupa nici tie nu o sa iti mai fie jena ( tu 20 ea 18 ) La varsta aia o sa fie ceva normal

| vladut91 a răspuns:

Ps: Pai astea sunt diferentele normale de varste... 1-2 ani tie iti pare asa ciudat datorita varstelor mici

| vladut91 a răspuns:

Daca iti place de el tu poti alege sa ramai cu el dar ar fi ciudat sa va despartiti din cauza varstei happy

| anonimaaa01 a răspuns:

Da, de ce nu?
Daca voi va iubiti si nici diferenta de varsta nu este foarte mare.

| eu1inna a răspuns:

Da... varsta nu conteaza foarte mult, dar are si rolul ei intr-o relatie