| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa ai o familie unita? Cati dintre voi au parte de acest DAR?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele sentimente nu se scriu pe foaie, le traiesti la maxim si o viata te bucuri de ele. Intotdeauna m-am considerat un om noroc si fericit, din aceasta cauza: familie unita. Ma bucur mereu de caldura familiei care ma protejeaza si ma indruma pe calea cea buna. Simti ca nimic nu te poate opri din cursa vietii, ca nici un obstacol nu este suficient de mare pentru a nu-l putea trece. Nu stiu daca e un DAR, pentru ca o familie se construieste prin intelegere, responsabilitate, daruire. Sunt multe care definesc o familie unita.
Daca nu ai parte acum, incerca ca intr-un viitor mai apropiat sau indepartat s-o construiesti tu.

19 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Familia mea e unita, am 5 copii, 2 gineri, o nora si 2 nepoti, intotdeauna ne ajutam intre noi, concediile le facem impreuna, distractiile, la fel.

| Anca a răspuns:

Mi-as fii dorit sa am o familie unita, dar nu a fost posibil.
Acum ...nu-mi ramane decat sa ofer eu copiilor mei, ceea ce nu mi-au oferit ai mei mie.

daniela
| daniela a răspuns:

Este atat de bine pentru ca, chiar daca apar probleme toti iti sar in ajutor ir la bucurii casa e plina de voie buna si veselie. Stii ca nu esti singur niciodata.

| Cryssy a răspuns:

Tare mi-as dori si eu sa stiu. Dar din pacate nu am parte. sad

| zorialbi a răspuns:

Ai mei s-au despartit cand eram mica, deci n-am avut parte de o familie unita, dar sper sa ma ajute Dumnezeu sa-mi intemeiez propria mea familie, in care sa fie dragoste, armonie, respect...

| Jonsdottir a răspuns:

Nu stiu cum e, nici eu nu am o familie unit. Dar viata merge inaintewinking

| alexutzu00791 a răspuns:

Eu n am o familie unita, si asta din cauza mea caci m am departat de familie.

| theodoraafi a răspuns:

Mi-as dori foarte mult sa stiu cum este...
sin pacate ai mei sunt despartiti si-mi este destul de greu... cu timpul m-am obisnuit dar mi-ar placea sa am o familie normalahappy

| Alina_5575 a răspuns:

Este cel mai frumos dar pe care il am, este frumos suntem uniti toti, mereu parinti ma invatat pe mine si singurul frate care il am sa avem grija unul de altu.Eu am parte de o familie frumoasa, atunci cand am probleme sunt printre singuri care ma ajuta si imi sunt alaturi. Tata e putin mai strict, mai sever dar nu imi pare rau am invatat ca tot ce face o face pentru binele meu si al fratelului meu si de aceia stiu ca orice ma invatat ma invat sa`mi fie mie bine.

Sper ca fiecare sa aiba parte de o astfel de familie :X

| daniDeeDee a răspuns:

Nu am avut parte niciodata. sad

nu cred ca o sa aflu vreodata.

| Tabii. a răspuns:

Nu iti pot spune, dar e un sentiment foarte frumos.

| andreea3000ify a răspuns:

Frumos asa cred...asta imi mai amintesc.caci doar o amintire a ramas.cand ma gandesc ce bine era acum vreo 5 ani. va dau un sfat din toata inima: sa pretuiti fiecare secunda alaturi de cei dragi pentru ca intr-o clipita poate sa se distruga totul; luptati ca sa fiti o familie unita eu nu am avut puterea sa o fac si acum regret

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum e? Foarte bine si frumos, simti ca ai pentru ce trai si ca oricate probleme ar fi, ai cu cine le rezolva, eu am parte de o familie unita si fericita si va doresc sa aveti toti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt maryus37:Asta va fi mereu visul meu in viata sa am propria mea fam unita. Din fericire, chiar daca nu stiu cum e sa ai o fam unita.stiu ce inseamna.Si va fi idealul meu in viata sa transform acest vis in realitate.Cu sperante, incredere si ajutor divin ORICE E POSIBIL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu.santem uniti, ne iubim si ne respectam.ne ajutam, si santem impreuna la bine si la rau.in familie ne simtim in siguranta si aparati. avem incredere unii in altii, si ne respectam deciziile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din nefericire am fost afectata de multe obstacole in viata...Mai ales in rel cu fam mea. Poate de aceea sunt inteleasa atat de greu cateodata.Multumesc insa lui Dumnezeu ca avand in vedere prin ce am trecut am ramas neschimbata, iar greutatile, necazurile nu m-au transformat intr-o pers fara suflet...sad Am ramas aceeasi pers sufletista si asa voi ramane mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O familie unita inseamna a te respekta si a te asculta unul de altul sa nu faca multe nefolosiri in viata

| kai a răspuns:

Se realizeaza greu, nimeni nu este perfect.

| naty_6062 a răspuns:

Este foarte frumos sa vezi toata familia adunata la masa, sa radem, sa glumim impreuna! ma bucur enorm de acest sentiment!