| adriana543768654567895334 a întrebat:

Cum este cand iti pierzi cel mai bun prieten? V-ati pierdut vreodata prietenul cel mai bun?

Multumesc. PaPa

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unul din amicii mei s-a alaturat altui grup de persoane si acum cand are nevoie de ceva vine la mine dar ii pun eu punctul pe of sa vada ca nu mai sunt asa de bun ca inainte.

| Maria_Ana_1995_oO1T a răspuns (pentru mgtow):

Pai daca el s-a dus in alt grup si daca are nevoie de ajutor vinela tine
tu spune-i de ce s-a dus in grupul ala si nu mai sta cu tine de ce vine sa-ti ceara ajutorul spune-i asta si ai sa vezi ce zice si spui aici si eu am sa-ti raspund din nou

| Lora a răspuns:

Dezamagitor

| pwp a răspuns:

Buna
prietenii nu exista!

| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ a răspuns (pentru pwp):

Te Contrazic. prietenii exista Dar nu toti sunt adevaratisad

| Alexa_4667 a răspuns:

Cand iti pierzi cel mai bun prieten...nu poate fi descris in cuvinte ceea ce simti! Iti spun din experienta ca doare, doare al naibii de tare. Prietena mea s-a indepartat de mine, poate chiar in perioada in care aveam cel mai mult nevoie de ea. Eram impreuna de la 7 ani, am crescut impreuna, cu ea am ras pentru prima data din inima si doar ea stia de ce plang. Este persoana care stia ce am pe suflet fara ca macar sa deschid gura, persoana care a fost langa mine zi de zi. Am mancat din aceeasi farfurie si am dormit in acelasi pat, impartim aceleasi dorinte de viitor si totusi, ea s-a indepartat! Ma simt singura, asta descrie cel mai bine cum te simti cand pierzi pe cineva drag, pentru ca un pireten adevarat este de fapt parte din tine, parte din familia ta! Am o sora mai mare pe care nu am vazut-o niciodata fata in fata, este de 12 ani in Spania, pentru mine aceea persoana nu este o sora, pentru mine singura sora pe care o am a fost, este si va fi Adina, prietena mea cea mai buna. Chiar daca ne-am indepartat, eu tot o iubesc, pentru ca este o parte din mine si doare al naibii de tare cand stiu c anul mai este langa mine, ca nu ne mai gandim la celeasi lucruri si ca nu ne mai vedem decat o ora la 2-3 saptamani, ceea ce se intampla cam rar. Nu doresc nimanui sa-si piarda acel ceva care se numeste prieten adevarat, deoarece o parte din noi moare o data cu el.

| Barbu_Denisa_N._2000 a răspuns (pentru Alexa_4667):

Stiu cum e...doare al naibii de tare! Nici eu nu doresc nimanui asta...ea pentru mime a insemnat soare si pamant.as da timpul inapoi daca as avea posibilitatea.Imi e dor de ea si nu o sa uit de Ea niciodata? O iubesc chiar daca ea nu o mai face?
Te iub Deli?

| HisoryFunnyNaruto a răspuns:

Da...tocmai azi in a 2-a zi de craciun n-am certatcryingam simtit ca fuge pamantu de sub picioare si un fulger m-a lovit in cap, ca lumea capata alt sens de ...de sentimente care zboara nestigherite prina capul meu.In momentul acesta o lacrima imi cade pe obraz si nu pot suporta impactul cu realitatea. Sper ca intelegi ce vreau sa ziccrying

| InnocentSmilex a răspuns:

Eu adineauri mi-am pierdut cel mai bun prieten. Nici nu pot descrie cum ma simt. mai ales dupa ce a spus ca vrea sa rupem orice legatura. te simti ingrozitor. pot spune ca eu inca plang. Sper ca tu sa nu-ti pierzi cel mai bun prieten. insa daca deja s-a intamplat. imi pare foarte rau sad nu-mi pot imagina cum te simti pentru ca fiecare persoana are. ceva diferit. Poate ca unii nu prea o au cu sentimentele, insa altele. cum as fi eu. mai avem putin si murim. Nu-i doresc nimanui acest sentiment sad

| Maria_Ana_1995_oO1T a răspuns:

Da mi-am pierdut chiar acum in seara asta era cea mai buna prietena a mea si ia mereu vorbrste de ia mereu zice problemele ei si azi am vrut sa-i zic si eu una si ia s-a suparat ca zice ca nu o ascult dar eu am ascultat-o si ia s-a suparat a zis ca nu mai vorbeste cu mine ce sa fac ma ajutati va rog

| Sarah45 a răspuns:

Inima ta e : ruptă, franta, înghețată, plângi toata ziua.

| mary273 a răspuns:

Uneori cei pe care ii cunosti cel mai bine te tradeaza in feluri mai crude decat proprii dusmani pentru ca un prieten iti cunoaste toate secretele. Prietena mea cea mai buna m-a facut sa sufar intr-un fel asa de cumplit incat nu as dori nici celui mai mare dusman o asemenea durere.

| Neicu_Cristina_1998 a răspuns:

Este foarte greu și doare atât de mult. Nu vreau să știți cum este celor care nu vi s-a întâmplat, și sper să nu plătiți. Știu și eu cum este. Am avut o prietenă ce îmi era ca o soră, dar de fapt de la un momentdat doar mă folosea. Făceam orice pentru ea. Am mințint-o și pe mama pentru ea și am fost pedepsită.Dar și-a găsit altă prietenă cică cea mai bună