| Sportacus123 a întrebat:

Cum este să săruți o fată, cum se simte?

Răspuns Câştigător
| vodami92 a răspuns:

laughing la baieti sau barbati! le creste cucul in pantaloni! serios! nu glumesc! asta inseamna ca urmeaza dragoste sa faci!

Răspuns utilizator avertizat
| vodami92 a răspuns (pentru Sportacus123):

Ei am zis si eu asalaughing ce am auzit de la altiilaughing dar cam asa este! te i-a fata de manutalaughing sa faci dragostelaughing ca ai nevoielaughing

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca atunci cand saruti un baiat, doar ca nu te intepi in mustata... de obicei. big grin

| LoveSleep a răspuns:

Esti pe TPU, nu stie nimeni.

| ALM2000RO a răspuns:

N-am idee, dar e probabil scârbos. Așa se iau o mulțime de boli prin sărut.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALM2000RO):

O gramada de boli se iau prin respirat. Hai sa nu mai respiram. Sarutul e ceva foarte misto. Ca si sexul. Daca le faci cu cineva pe aceeasi felie, cu care te intelegi, cu care ai o legatura oarecare la nivel psihic/sentimental...

| ALM2000RO a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Doar că nu e același lucru. Nu putem compara lucrurile. Fără a respira murim (aerul e o nevoie fundamentală), pe când sărutul și sexul sunt opționale, adică se poate trăi cât de bine fără ele, nimeni nu a murit din lipsă de coțăială și de țocăială.
Dacă e mișto sau nu e subiectiv, e părerea ta (și a majorității, nu neg). Personal le consider dezgustătoare (chiar dacă n-am experimentat de niciuna niciodată - dar nici nu îmi doresc și mă bucur chiar că n-am făcut-o), plus că sunt și niște activități inutile care ne pot distrage de la a face ce ne dorim în viață, ne pot deturna de la lucrurile cu adevărat importante pentru noi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALM2000RO):

Daca le consideri dezgustatoare, ai o problema. Discuta cu un psiholog. Nu e vorba ca ar distrage, ci ca ar COMPLETA viata. Si au si j'de mii de beneficii demonstrate stiintific, nu ca daca o fac altii e musai sa o faci si tu. Care sunt lucrurile cu adevarat importante pentru tine in cazul asta?

| ALM2000RO a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am psiholoagă, doar că nu văd de ce aș discuta despre treaba asta din moment ce nu-mi doresc pentru nimic în lume să trec prin așa ceva, știe și ea foarte bine acest lucru. Lucrăm pe alte planuri.
Legat de faptul că au beneficii demonstrate științific, da, e corect (știu și eu asta), doar că eu mă pot lipsi perfect și total de ele fiindcă fac mișcare și am început să duc un stil de viață sănătos de câteva luni, deci n-am probleme de sănătate și nici nu mă voi lăsa să am. Acele beneficii de care zici sunt eventual extra, adică opționale, eu pot trăi bine și fără ele cât timp duc în rest o viață ok. Să știi că nu sunt mai agitat și nici mai tensionat de la lipsa masturbării (m-am lăsat peste 4 luni jumate definitiv fiindcă nu mai îmi făcea nicio plăcere în anul trecut, deși mi-o dădeam rar - la 7-10 zile în ultimii ani), atâta doar că am început să am vise umede, dar nu are de ce să mă deranjeze acest lucru, mai ales că nu le am decât odată sau de două ori pe săptămână în medie.
Lucrurile cu adevărat importante pentru mine în prezent sunt puține, având în vedere faptul că sunt depresiv și fără ocupație (m-am lăsat de facultate) și stau cu ai mei. Mai demult aveam mai multe țeluri precum independența financiară și găsirea unui job bine calificat în domeniul pe care l-am studiat, acum ar mai rămâne călătoritul și dezvoltarea culturii generale prin cât mai multă lectură (literatură, cărți de istorie, de geografie sau combinat - adică romane istorice) și prin vizionarea cât mai multor filme, seriale și mai ales documentare bune. Plus că urmăresc s-o iau de la 0 cu viața socială, adică să-mi fac prieteni noi și de data asta veritabili, care să-mi înțeleagă asexualitatea și care să mă accepte așa cum sunt.
Deci vezi bine că am totuși niște lucruri pe care le consider importante cu adevărat, gândește-te că doar gândul la sex/dragoste sau relații (că practic nu se pune problema de așa ceva și cred că văzându-mi poza de profil și descrierea înțelegi perfect de ce) m-ar distrage cu totul de la ce am de făcut. Nu mi se pare că ar completa nimic, cel puțin nu viața mea. Iar repulsia mea față de astea (pe care sincer habar n-am când și cum am dobândit-o) nu văd de ce ar trebui tratată de psiholoagă, având în vedere că nu am de gând (și nici n-am cum) fi altfel, plus că nu fac niciun rău nimănui cu ea (cu repulsia).

| H4pPy a răspuns:

See you in a slideshow ma n word