| enzonovak a întrebat:

Cum fac să fiu un iubit bun?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Daca ai pus intrebarea asta atunci esti mai bun decat multi macho din zilele noastre laughing

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prima data sa ai cu cine

| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie sa fii stresant, agasant, extrem de gelos si posesiv mai ales daca n-ai motive intemeiate, mult prea afectuos adica deja in stadiu ala de sufoci, sa-i acorzi si ei spatiu personal, sa fii sincer, de incredere, o persoana pe care se poate baza cand are nevoie, sprijin, sa fii protectiv, in mare astea.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Nu exista "prea afectuos".winking

| anonimg a răspuns:

Și fata trebuie să depună eforturi în privința aceasta, nu doar tu. Nu este suficient ca doar tu să depui efort; ci și ea.
De aceea este bine să citiți împreună (nu separat) cartea recomandată: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Andreeush a răspuns:

Fii tu însuți, fii sincer, educat, amabil.

| Plato a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic din ce nu-ti vine sa faci. Adica trebuie sa fii 100% natural, fara sa faci ceva ca "trebuie". Nu trebuie.
Orice lucru fortat, sintetic, va duce pana la urma la destramarea relatiei.

| Panamax a răspuns:

Faci rost de un card de credit bun.

| Sekim a răspuns:

Salut.
Nu trebuie sa faci ceva special ca sa fii un iubit bun. Daca acea fata este iubita ta, inseamna ca te place asa cum esti. Daca vrei sa iti imbunatatesti caracterul incearca sa fii interesat de chestiile care ii plac, poarta-te frumos, fii foarte calm in jurul ei, ascult-o cu atentie in legatura cu problemele ei. Oamenii nu trebuie schimbati happy

| Uvox a răspuns (pentru Sekim):

Ai dreptatea dar totusi cred ca nu este foarte corect.
Totul în viață este la un moment ceva nou si necesita sa invatam iar asta de cele mai multe ori presupune si schimbări.
Ba da, oamenii trebuie schimbati, ajutati sa se schimbe daca isi doresc lucrul asta. Începând cu noi.
Primele relații cu o persoană iubită te schimba, asa ar fi firesc. În bine sau în rau.
Iar schimbarea este parte din evoluție. Nu este intotdeauna ceva rău.
Cat despre intrebarea postată, daca chiar este iubire, o sa descopere singur ce si cum.

| Dandinelle a răspuns:

In general, vorbeste deschis cu partenera ta. Aplica ideea "ce tie nu-ti place altuia nu-i face".

| Plato a răspuns (pentru Dandinelle):

Deci daca ea e vegana, lui sa nu-i faca sarmale de Paste? sad

| Dandinelle a răspuns (pentru Plato):

Exista saramale de post, cu ciupercute, delicioase!

Răspuns utilizator avertizat
| nnnnsbbs a răspuns:

Spune-i lucruri tandre, fa-o să zâmbească, pupaceste-o mult, intelege-o, faceti activități căruia îi fac placerea ei ex plimbare in parc, vizionare seriale.
I-ai apărarea.
Ajut-o când are probleme
Fii un sprijin pentru ea
Nu o face sa se simtă prost niciodată când ești cu prietenii tai
Nu face gesturi in public căruia nu-i plac
Cumpara-i mâncare XD
E bine sa fii atent la detalii gen : oh, ți-ai vopsit unghiile roz! Sau asta e un pulover nou?
Când vezi că are o zi proasta bine dispune-o
Cam astea ar fi lucrurile de baza daca e o fata simpla.

| Panamax a răspuns (pentru nnnnsbbs):

S-o intrebe te-ai tuns, sau ti-au mai crescut urechile?

| enzonovak explică:

Va multumesc pentru comentarii, ma simt increzator laughing o seara buna.