| Her010 a întrebat:

Cum ii spun unui baiat ca il plac? Si sa il fac sa ma placa si el pe mine?

20 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Sa ii spui ca il placi - ii spui in fata - sa il faci sa te placa - asta depinde numai de el - dar acum nu inteleg - fetele cer prietenia baietilor?

| Maria_Stefania_2000_M4XI a răspuns (pentru negru30):

Nu conteaza pana la urmă cine face primul pas.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Parere mea e ca tu sa nu i spui in mod direct ca l placi.
Dar poti alege sa te faci inteleasa...adica cel putin sa i dovedesti prin niste lucruri{dar sa nu fii foarte evidenta}!
Incearca sa fii acolo unde e si el...dar ti am zis,cu diplomatie,pentru ca altfel dai in alta extrema!
Asta ca sa l faci si pe el sa te placa,nu stiu ce sa te sfatuiesc,pentru ca lucrul asta,nu il poti impune, trebuie sa vina de undeva.din suflet!
Dar daca stii cum sa l atragi, iti garantez ca l vei castiga!
Bafta!

| Kitty20 a răspuns:

Nu-i spui deloc cal placi fiindca baieti nu stiu sa aprecieze asta asa ca mai bine astepti sati zica el cum ti s-a spus si mai jos poti incerca sa te iei in vorba cu el dar poti incerca sa-l faci pe el sa te intrebe ceva sau poti sa-l faci invidios dandute la alt baiat etc (funda?)

| DarkBlood32 a răspuns:

Da-i 2 pumni in gura si apoi saruta-l. Sa vezi ce reactie o sa aiba...

| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

Eu i-am zis ca il plac in felul asta l-am intrebat pe mess ce face si el a zis bine tu si eu i-am zis ca ma gandesc cum sa ii spun unui baiat ca il plac si i-am zis daca ma poate ajuta si el a zis ca da si mi-a zis ca sa ii zic acelui baiat fara rusine ca imi place de el si el nu stia ca acel baiat e el si eu i-am zis asa bine ii zic si i-am zis ca il place si ca sa il faci sa te place trebuie doar sa fi tu insuti sa iesi in evidenta in fata lui sa isi fac o impresie buna despre tine si poate o sa ajunga sa te iubeasca nu doar sa te placa
Bafta!love struck

| Deea_Andreea_1989_vPly a răspuns:

Uita-te atenta la el si zambeste daca si el zambeste spune-i ca il placi prin mesaje-pe facebook pe mess si altele...

| DeXx a răspuns:

Te dai in vorba cu el fara sa vrei si atunci incepi sa glumesti cu el sa vb lucruri din astea despre dragoste si cand crezi ca e momentul potrivit ii spui.Intelegi nu.

| Deeiuuuuu a răspuns:

Eu ii zic pe fata!

| Brunetha_Dany_1995 a răspuns (pentru Deeiuuuuu):

Nu cred ca asa ar trebuui sa ii faci dar depinde de ce fel este paiatul ce personalitate are si trebuie sa afli daca lui ii place alta fata

| Hadise a răspuns:

Fii atenta. Chestia cu iubirea nu-i usoara. Uite cateva tehnici dupa care s-ar putea sa te intrebe el daca il placi.
-mancati o inghetata amandoi
-te tii dupa el(dar nu sa il sufoci)
-incerci sa te bagi in seama cu el
-sa te vada aratand ca o eroina nu ca un simplu om
-ii zambesti si daca el iti va zambi inseamna ca ii esti simpatica. Acum eu cred ca ar trebui sa vorbim despre ce NU trebuie sa faci :
-nu fii impiedicata in fata lui
-nu fii imprastiata in fata lui
-arata ca iti pasa si poti sa faci ceva
daca se intampla sa fii sarutata ai grija sa :
-sa nu iti miroasa gura
-sa te speli pe dinti mereu
-mesteca guma
-sa ai guma in buzunar mereu
-iti umezesti buzele dar nu pline de bale
Iar restul va veni de la sine, depinde cum simti pentru el.multe fete isi fac griji cu asta, insa TOTUL vine de la sine.
Sper ca te-am ajutat.
Succes.

| ella30 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situati ca tine...si am intrat intr-o zi pe mess si i.am zis pentru ca daca mai asteptam putin putea sa fie prea tarziu. Eu te sfatuiesc sa ii zici tot ceea ce ai pe suflet, ce simti pentru el si apoi vezi daca te place si el. Dar ca sa il faci sa te placa trebuie sa ii arati ca e o persoana speciala pentru tine si ca fara el nu ai putea sa mai traiesti. Dar mai intai asigura.te ca si el te place macar putin. Sper ca te.am ajutat. ( funda?)love struck

| mihaiyy98 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti spuna el, dar daca nu iti spune actionezi tu. Eu am tot asteptat cu prietena(sunt baiat)incat dragostea vieti mele a fost luata de un prost.Acum astept sa se desparta sa ii spun eu, acum mi-am facut curaj

| crisu1998 a răspuns:

Ar trebui sa gasesti lucruri care va plac amandurora si sa pari interesata. Daca ti-e frica sa ii spui in fata poti sa ii scrii un biletel.Eu asa am facut cu fostul meu iubit si a mers. Dupa cateva minute eram impreuna.Dar acum ne-am despartit(asta nu conteaza)...dar trebuie sa fi optimista.Nu spun ca as fi o experta dar mai bine i-ai spune fata in fata despre un alt baiat sa vezi daca e gelos.MULTA BAFTA kisslove struck

| madütssü10 a răspuns:

De obicei baiatul spune unei fete ca o place dar in fineoh go on... ii poti spune unui baiat ca il placi dar gandeste`te bine deoarece te poate refuza si vei suferii:* ..incearca mai intai sa vb cu el despre lucrurile care ii plac, etcwinking:*si apoi sa ii spui despre dragostea ta fata de el. baftaa:X

| Maara_Maraa_1995 a răspuns:

Pai prima data sunteti doar prieteni, va intalniti la un suc, si dupa o luna doua ii spui : auzi tie iti place de mine? Si daca spune de ce spui pai eu te plac, vreau sa fiu cu tine impreuna,:* :* :* Bafta

| Brunetha_Dany_1995 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa nu ii zici direct, date si tu pe langa el flirteaza cu el mai vorbiti si voi desspre scoala si alte chesti treuie sa il faci sa rada si astfel, el iti va propune sa fiti impreuna! Succes! mult noroc va pupa Dany!

| AliceAly98 a răspuns:

Parerea mea este sa nu ii spui asa pe fata finndca dupa el va incepe sa faca misto cel putin asa este in cea mai mare majoritate. Incearca sa te apropii cat mai mult de el,, vorbeste cat mai mult cu ell.

| Barsan_Bianca_1998 a răspuns:

Eu spun sa nu ii zici in fata sa te porti frumos cu el si daca el incepe sa se uite la tine atunci ii spui
Simpul! 11

| Alexandra_Chiuhan_2000 a răspuns:

Parerea mea este ca sa nu ii zici in fata ca il placi, ci incearca sa faci ce ii place, adica daca este innebunit dupa fotbal de exemplu incearca sa intrebi despre meci sau macar sa vada ca te intereseaza ce face...
Ai grija sa nu fii invizibila pentru el... Bafta!