| DanoninoIT a întrebat:

Cum imi comving parinti sa-mi ia un caine. Ce sa le zic? PLIZ!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, pai sa iti zic cum au procedat ai mei copiii, pentru ca nici eu nu eram de acord pe vremea cand locuiam la bloc, ei asteptau sa ma culc, s-au sa plec la servici, apoi aduceau tot ce gaseau afara caini, pisici, in special catei micuti, cand veneam de-la munca, ei ii dadeau afara, si tot asa pana cand am cazut grav bolnava si a trebuit sa ma internez, apoi au gasit un pui de catelusa si au adus-o in casa, nestiind ca eu o sa mai vin si acasawinking cand am venit acasa peneasteptate, si am deschis usa cine credeti ca latra la mine si se gudura? puiutul de catel, nu va zic cum au reactionat copii cand m-au vazut, au si sarit cu gura pe mine: sa stii ca Rituta face afara kk, noi stergem in urma ei, intreaba-l pe tata, si uiteasa, m-am acomodat destul de repede si astazi nu pot sta fara cateilove strucklove struck, bine ca acum stam la casa deci am 3 bucatiwinking un lup si 2 pichinezilove strucklove struck, asa si ai tai parinti se vor obisnui cu ideea de a avea si un catel, dar tu trebuie sa fii convinsa ca poti avea grija de el, sa stergi, sa aduni dupa el, sa il scoti afara, la un momendat nu copiii mei ieseau afara cu catelusa, cine credeti ca iesea acum afara cu ea? eu, mama care ma opuneam cu desavarsire ca nu e voie sa cresti un catel la bloc, uite ca de dragul copiilor mei am trecut peste totlove struck o zi buna si iti doresc sa ai succes in dorinta ta...wave

7 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Offf greu ii convingi daca lor nu le place. Parerea mea este sa faci in asa fel incat sa ajunga sa-l indrageasca ei si sa decida sa-l ia. big grin Funda?

| Fillaide a răspuns:

Ai putea sa le spui ca asta este dorinta ta cea mai mare,si in fond nu este atat de greu de realizat. Specifica OBLIGATORIU faptul ca vei avea grija de el si ca cu ajutorul catelului o sa le demonstrezi ca poti fi responsabil/a. Daca nu ii poti convinge astfel, intreaba-i care este motivul pentru care refuza, si incearca sa vorbesti deschis cu ei despre dorinta ta.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce sa ti-l ia? nu mai bine, iti da un caine?

| Alle23 a răspuns:

Spune'le si tu ca o sa ai grija de el, o sa il scoti tu afara, o sa ii faci baie... funda?batting eyelashes

| Reiikó a răspuns:

Daca au incredere in tine sigur ca te lasa sa ai un caine daca nu au asa mare incredere va trebui sa le castigi incredera.
Evita sa folosesti in mod abuziv vorbele copilaresti. Daca vei folosi aceste cuvinte in mod frecvent, parintii vor crede ca inca mai esti un copilas micut!
Daca zic da nu ii enerva cand il iau sau mai stiu eu ce! Comporta-te foarte frumos. Ajutai mai mult cred ca asa vei primi un caine!

| ForJesus a răspuns:

Le spui ca vrei un cățeluș si te obligi sa ai grija de el!

| miki13 a răspuns:

Le spui ca iti doresti un catel si ca vei fi responsabila de tot ce face si le mai spui ca iti doresti foarte mult.