| AprilSundayMorning a întrebat:

Cum ii comving pe parinti sa imi ia un micro scop eu am bani de el dar cum ii mconving pe ei?

Răspuns Câştigător
| Licurici_2296 a răspuns:

Incearca sa le aduci argumente cat mai solide. Eu nu stiu ce as face cu el happy, insa banuiesc ca tie o sa-ti foloseasca la ceva. microscopul la ce se folosea? biologie, chimie. poti sa incerci sa-i acuzi si de faptul ca nu te sustin cand tu vrei sa-ti aprofundezi cunostintele si sa faci practica, in cazul in care inveti, si sa descoperi ceva nou in domeniul care te intereseaza

8 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Poi...incearca sa le demonstrezi ca iti place...ca vrei si tu.ca ai nevoie pentru studii. vrajelitongue

daniela
| daniela a răspuns:

Arata-le cat de mult esti pasionat de lumea micra... ca pentru ati urma visul ai nevoie de acest microscop cu ajutorul caruia vei descoperi intregul univers celular

| juniper a răspuns:

Spune ca vrei sa devii cercetator, iar pentru asta trebuie sa stii din ce sunt alcatuite diverse lucruri.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca iti foloseste de ce nu te ar lasa daca ai si bani nu vad de ce se imprivesc?//

| AnemonaP a răspuns:

La ce iti trebuie micro scop?

| adinaciosescu a răspuns:

Incearca sa vorbesti si cu profa ta de biologie. Poate te ajuta.Sau dirigintele?

| CevaNormal a răspuns:

Motiveaza-i prin notele bune, si spune-le ca vor fi si mai ok, daca vei avea un microscop,winking

| diatns a răspuns:

Ideal ar fi sa stii prima data cum se scrie si abia apoi sa ti-l doresti.happy
Apoi, daca esti atat de pasionata de domeniul acesta de ce nu vorbesti cu profesoara ta de biologie sa te lase sa-ti aprofundezi cunostintele pe aparatura scolii? Poate dupa cateva ore te plictisesti sau te convingi ca tie chiar iti place; si atunci sigur gasesti tu ceva argumente solide in favoarea ta.