| Hurricane20000 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi ia un telefon nou?

12 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Poti sa-l arunci din greseala de la etajul 8 laughing
Vorbeste cu ei cand sunt in toane bune, arata-le ca meriti(ajutandu-i prin casa, straduindu-te sa nu mai comentezi la ei...)
Bafta!

| ElenaSA a răspuns:

Nu numai ca trebuie sa meriti, dar poti sa-i enumeri si avantajele unui nou telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| SlenderWomen a răspuns:

Strica-l pe cel vechi si o sa iti cumpere unul nou! Eu asa am facut si a mers! Bafta!

| 21Ratio a răspuns:

Demonstreaza-le ca meriti sa iti cumpere unul nou. Ajuta-i mult prin casa, ai grija ca la scoala sa iei note bune, sa nu fii obraznica etc.

Răspuns utilizator avertizat
| LauraSpunePeFata a răspuns:

Demonstreaza-le ca meriti unul!
implica-te prin treburile casei si nu mai comenta la ei...
fa tot ce iti cer ei si nu te opune
happy

| Hurricane20000 explică (pentru LauraSpunePeFata):

fata de casa vrei sa fiu laughing)