| MadagascarM a întrebat:

Cum îmi pot convinge tatăl (şi mama) sa imi cumpere un catelus?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Nu poti, si ficamea se roaga de mine de 2 ani si nu i-a mers, cu siguranta nu vor sa iti cumpere pentru ca stiu deja ca nu te vei ocupa serios de ingrijirea lui, e un moft de moment si dupa scurt timp te vei plictisii si va pica pe parintii tai responsabilitatea ingrijirii animalului

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Faci ochii de catelus puppy dog eyes

| Fatamuntilor a răspuns:

Analizand situatia! Stai la bloc /casa?
Parintii tai isi permit achizitionarea unui animal cu toate cheltuele ulterioare hrana /vaccinuri /veterianar?
Esti dispus/a sa renunti la timpul tau liber sa scoti catelul la plimbare in orice conditii, pe ploaie, dimineata inainte de scoala de exemplu?
Sau sa stangi dupa el?

Daca toate aceste sunt posibile si daca pretentiile tale nu sunt exalgerate in materie de o rasa anume, incepi sa te responsabilizezi. Faci curat la tine in camera, mai precis o pastrezi, incearca sa ai note mari la scoala.
Tot se apropie 8 martie, fa-i un cadou mamei, insa fara a batea apropuri atunci.

| Doub a răspuns:

"Mami, vreau un catelus. Te rog. O sa-l iubesc si o sa am grija de el."

~Sfarsit.~

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Demonstreaza-le ca ești responsabil/a si ca vei avea grija de el.

| FemeiaPisică a răspuns:

Trebuie să le demonstrezi că eşti capabil să ai grijă de acel animal. Câinele trebuie hrănit regulat, trebuie să îl plimbi afară să îşi facă nevoie, să cureţi din urma lui şi aşa mai departe.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Spune.le ca te simti putin sigursi ai nevoie de un animalut care sa te mai inveseleasca si sa.ti ocupe timpul, de care tu singur vei avea grija. Stii macar care sunt motivele pentru care nu.ti cumpara catelul?

| Morenna10 a răspuns:

Fa treburi prin casa.invata bine si convinge-i ca poti fi responsabil/a

| Aretha a răspuns:

Demonstreaza-le ca esti responsabil.Fii cat mai matur posibil perioada de cerere laughing
Gandeste-te daca ai posibilitati si daca ai timp.Ca e greu sa cresti un catel. FUNDA? :d

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Salut,demonstreaza-i ca poti fi responsabil, ajut-o la mai multe treburi prin casa- si ai grija sa nu iti scada si notele din cauza asta :-)
gandeste-te bine inainte si fa-ti un plan-orar de scos afara dimineata si seara, si cu cine il lasi cand pleci in vacanta.
poate o convingi, succes!
A, si incearca sa adopti un caine fara stapan, nu sa cumperi unul de rasa. Vei salva mai mult decat o viata happy

| annanaria a răspuns:

Arata ca poti sa ai grija de el

| MadagascarM explică:

Intr-adevar asa a fost, un moft de moment dar desi inca imi doresc parintii nu isi permit (si ei isi doresc un catelus) dar... si totusi stam la bloc sad Va multumesc!winking