| ada_6227 a întrebat:

Cum o pot convinge pe mama mea sa ma lase la bunica mea in vacanta?
Merg la ea de cand sunt mica si nu-mi pot imagina o vacanta fara sa merg la ea! Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Discuta cu mama ta sivezi mai intai de ce nu te lasa, poate vroia sa mergeti altundeva sau s-a certat cu bunica...
Mai intai ascult-o si apoi exprima-ti si tu dorinta, si spune-i cat de mult inseamna pentru tine acest lucru, spune-i ca are nevoie de ajutor, deoarece e batrana, si ca iti vei lua si cateva teme cu tine, ca sa le rezolvi in timp ce stai acolo.
Aminteste-i ca tii foarte mult si la ea ( mama ta) si ca ii respecti parerea, dar ai vrea sa fii si tu ascultata, deoarece inseamna mult pentru tine.
Sper ca te-am ajutat, bafta! happy

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Spune-i ei ce ne-ai zis noua si te va lasa. sper.

| CannbalCorpse a răspuns:

De ce nu te lasă la bunica ta?
Roago şi spune-i că îţi doreşti nespus de mult să îţi petreci sîrbătorile cu ea.Că este bătrrâna şi cine ştie poate e ultimu Crăciun, linguşeteo aşa vei reuşi. Sper că te.am ajutat.O seară bună!

| Hieer a răspuns:

De ce nu te-ar lasa la bunica ta?

| IonelaaaS a răspuns:

Pai spune-i ca ai vrea sa o vezi pe bunica ta, ce iti e foarte dor de ea si cred ca te va lasa