| JammyBrooks a întrebat:

Cum as putea sa imi conving mama sa ma lase sa merg singura(cu sora mea) la tg. mures? eu fiind din toplita nu e chiar asa mult pana la tg mures si ea tot nu ma lasa. zice ca-s prea micasadeu am 12 ani iar sora mea 17 si tot nu vrea.va rog ajutati-ma cum o pot convinge? dau funda si vot.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca sora ta are 17 ani nu vad de ce nu v ar lasa, doar vorba ta, nu i mare distanta[eu stau in tg mures]poate daca mai insistati pana intr un final se satura sa zica,, nu,, si va lasa

| eurynomus a răspuns:

Iti dau un sfat, daca esti din toplita mai bine mergi la borsec k e mai aproape si mai frumos k la tg mures

| sebysebyca a răspuns:

Vin eu cu sora ta! tu stai acasa ca esti mica!

| neutrino a răspuns:

Esti prea mica.

| LostInBubble a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa o convingi. Aminteste-i de lucrurile bune pe care le-ai facut si de datile in care sora ta a avut grija de tine.
Dovedeste-i ca poate avea incredere in tine. happy

| Finetti_Costi_1996 a răspuns:

Si eu sunt din Toplita, si daca as fi maicata, nu te-as lasalaughing