| Mixed a întrebat:

Nu ma inteleg cu mama... pur si simplu nu ma intelege... m-a luat in vacanta in Italia .si vrea sa ma dea la liceu aici...eu vreau sa merg acasa... dar nu reusesc sa o conving sa ma lase sa merg in Romania ...cum as putea-o convinge? pls...help me...

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E normal ca mama ta sa vrea sa locuiesti cu ea si trebuie sa-i respecti decizia mai ales ca e in avantajul tau.Acolo se face carte mai putina decat la noi iar diplomele au aceeasi valoare, in plus inveti si limba italiana care nu prea e complicata.

8 răspunsuri:
| Mixed explică:

Deci...prietenul meu e in romania ...toate prietenele mele...toata viata mea... e acasa nu aici...straight face

| sorin a răspuns:

Pai nu cred ca ai cum sa o convingi sa vi acasa.Asta a fost alegerea ei si trebuie sa o respecti.

| spin a răspuns:

E klumea aici in italia...nu inteleg dc vrei sa pleci...
iti va fi greu un pic pana inveti limba si iti faci cativa pr... apoi totul va fi ok...ai sa veziwinking

| anonim_4603 a răspuns:

Esti o fraiera laughing vrei sa vii in nenorocita asta de Romania in loc sa stai in Italia...nici Italia nu e chiar stralucita dar totusi e alta atmosfera decat in Romania si in plus acolo se face mai putina carte, mult mai putina...pe cand in Romania ai de mancat carti, nu gluma
eu te sfatuiesc sa ramai acolo cu mama ta si sa traiesti bine

| cris82ro a răspuns:

Fugi... ia avionu si treci in taralaughing Asa a facut si fosta mea logodnica cu mine. (Plec si fara tine) Cum sa-mi las eu` toata viata aici. prieteni, familie etc. Nebuni dom`le!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti majora faci cum zice mamica asa ca obisnuieste-te cu gandul ca o sa inveti in Italia si incearca sa privesti si partea frumoasa a lucrurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poata sa zica lumea sa stai acolo ca e mai bine dar ROMANIA E LOCUL TAU NATAL E CASA TA DE FAPT... E TARA TA, E POPORUL TAU...NUJ E O SITUATIE DIFICILA mai ales ca banuiesc ca vrei si sa stai cu mama ta si sa vii in romania nu stiu convinge-o sa va intoarceti amandoua asa ar fi mai bine pentru. tine dar pentru. ea nu stiu pentru ea ar trebui sa fie bine cand esti tu fericita si daca fericirea ta e sa vii in Romania...

| w1zz a răspuns:

Suparate pe ea nu vorbi cu ea eu asa fac ca azi vream sa ma duc la varmiu si nu m-a lasat si dupa acea zici :andrei hai du-te la varul tau sa te joci putin