| Petronela_Iuliana_1987 a întrebat:

Cum pot da in judecata tatal copilului pentru recunoastere si pensie alimentara neavand un venit decat o pensie de boala

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Din pacate fara bani e destul de greu, pentru ca majoritatea avocatilor vor banii inainte.
Poti incerca un imprumut daca esti sigura ca vei castiga procesul, pentru ca la final, daca dreptatea e de partea ta, tatal va fi obligat sa achite si cheltuielile de judecata. Sau poate gasesti un avocat dispus sa te astepte de bani si sa ii platesti onorariul la final.

| Freya1 a răspuns:

Doar daca il dai in judecata si atunci trebuie sa faca testul de paternitate pentru a dovedi.Nu stiu cati bani ai nevoie dar daca o sa consideri ca nu te descurci iar copilul tau chiar are nevoie de asta cauta o persoana influenta care te va ajuta sigur in demers

| Petronela_Iuliana_1987 explică (pentru Freya1):

Numi permit cu ce 7mil pe luna cu tot cu alocatie

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Din pacate Romania e o tara misogina, in alte tarii tatal face acel test obligatoriu iar daca e el tatal plateste testul adn, la noi totul e in favoarea tatalui

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da asa-i

Răspuns utilizator avertizat