| Jorza_Sofia_1963 a întrebat:

Cum pot gasi o persoana, ii stiu numele si data nasterii, aplecat din tara in 1986

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Daca e ceva foarte important poti cere detalii la politie. Noi nu te putem ajuta. E foarte posibil ca acesta sa aiba si cont de Facebook, deci ai putea intra in legatura cu el.

| ziftode a răspuns:

Daca a plecat din tara evidenta populatiei o sa dea kix
eu nu locuiesc la domiciliul din buletin de ani, daca ma cauta cineva acolo poa' sa gaseasca praful de pe toba

pe google cauta intre ghilimele numele lui si apoi pune cate un plus la fiecare din cuvintele datei de nastere, ceva de gen:
"Zgabearta Iftode" +25 +decembrie +1912

https://www.google.com/......ps?/search

daca nu gasesti nimic mai renunta la unele ghilimele, plus-uri, etc.

| AlexSalling a răspuns:

Evidenta populatiei. La fel, poti sa da-i un search pe net cu numele lui, sau cu data nasterii si numele, dar iti recomand evidenta populatiei.