| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ignora barfa? De exemplu, daca, la un moment dat, o cunostinta barfeste pe alta, dar pe fata se inteleg de minune, asta ma face sa ma departez, chiar daca asta inseamna sa parasesc grupul din care facem toate parte.Asta pentru ca ma gandesc a atunci cand nu sunt eu de fata, ma barfesc pe mine.Si nu numai ca ma gandesc eu, dar chiar cateodata imi mai ajung pe la urechi barfe despre mine.Asa se face ca prefer mai degraba sa vorbesc cu oameni necunoscuti, pentru ca stiu ca nu au cui sa ma barfeasca.Pe de alta parte, faptul ca ma departez de un grup, ma face sa ma simt un pic ciudat, sau mai degraba "ciudata", dar asta pentru ca eu nu suport barfa.prefer sa spun in fata omului ce cred, si asta daca sunt intrebata. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pur si simplu nu bagi in seama si nu spui celui care e barfit despre ce s-a discutat pentru ca vei pica la mijloc si nu va fi bine.

| Shammal a răspuns:

Fi tu asa cum esti tu; nu rezolvi nimic ignorand; poate 'barfa' a aparut in grupul tau ca un test pentru tine sa vezi cum reactionezi; e treaba lor ca barfesc de ce ar trebui sa te simti tu stanjenita?; fi tu asa cum esti tu si vei atrage in viata ta persoane asemanatoare, vei gasi grupul care este asemanator cu tine; fi tu!

| Punky a răspuns:

Eu una am asistat la muuulte barfe si am fost barfita.Totul e sa pui ce auzi la fund.Sa nu te intereseze de ce spun altii.Parerile oamenilor barfitori chiar nu ar trebui sa te interesezewinking.