| ancutel a întrebat:

Cum pot sa. i spun mamei mele ca am avut prieten.stiind ca ea nu imi da voie. da eu am avut fara sa stie ea.si mereu imi sp ca nu imi trebuie pr la 15anilaughing. cum sa ii explic ca sunt destul de mare ca sa am prietensad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai fi destul de mare, ai sti ca la varsta ta prioritatile sunt altele. Faptul ca nu vezi ca mama ta are dreptate, demonstreaza ca esti imatura si nu ai discernamant. Deci ocupa-te de chestii normale la varsta ta, nu incerca sa arzi etapele fiindca vei avea numai de pierdit. Va fi destula vreme pentru prieteni, dar timpul de invatat, de exemplu, pierdut acum nu se mai intoarce niciodata.

| ELLSSA a răspuns:

Dar de ce sa stie ea ca ai avut? Lasa trecutului...
Mai ai rabdare si cand o vezi pregatita poti purta o discutie cu ea despre adolescenta si schimbarile acesteia...
Asa ii poti spune ca este timpul sa ai putintica libertate in a-ti face un prietenhappy

| Borgir a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual cu el e simplu ii spui si cu asta basta ca si daca te duce la ginecolog e ok! Daca ai avut thinking ii dai un aspacardin si ii spui!

| Tinkerbell_2418 a răspuns:

Nu ii spune. Asteapta sa mai cresti si sa stii ca mama ta te vede destul de matura si atunci ii spui.

| RainUmbrella a răspuns:

Pai poti sa-i zici ca nu mai sunt vremurile ei si ca acum are toata lumea dar incearca sa n-o superi! Adica prima data fa-o sa te lase sa ai si dupa aia ii zici c-ai avut! Ea s-ar putea sa iti raspunda: Si daca are toata lumea trebuie sa ai si tu? La care tu raspunzi: Dar n-o sa renunt la scoala voi invata mai bine (asta motivul pentru care n-ai voie)! Te rgo! Daca ea nu vrea nu-i sui c-ai avut si inchi subiectul dar fara chestii de genul: Te urasc! Poate dupa 2 zile chiar ea iti va zice ca ai voie! Succes!

| livbmt a răspuns:

Pai cand o vezi in toane mai bune o intrebi asa pe ocolite cum a fost in copilaria ei,la cati ani a iubit,tot asa a fost si mama ei(bunica ta)cum e ea acum, si apoi dai cartile p e fata, mama am avut un prieten si nu a fost ceva grav sau rau simt ca sunt mare si nu e rau sa ai un prieten

| ancutel explică:

Chiar nu stiu cum sa incep sa am o discutie cu ealaughing...ca daca ii spun ca alte fete din cls de la mine au pr sau ca si fetele de cls a6a au pr.ea imi sp"da ce sa fc tu cu un baiat sau ce sa vb cu tu cu el " si ca daca o sa am iubit la 14-15 ani la 20 de ani ma satur de baietiiiiiat wits' end
P.S: chiar nu e o femeie de moda veche da nu vrea sa inteleaga ca in timpurile de acum si un copil de 10 ani are prhappy

| ancutel explică:

Da chiar daca as avea prieten, scoala pentru mine e tot pe primul`loc.Si mi se pare ceva normal sa ai prieten la 15 ani.big grin

| AnaMaria025 a răspuns:

Nici mi`e nu`mi dadea voie da sti tot ea m`a intrebat cu cine sunt si ` eu i-am zis si nu a avut ce face a trebuit sa accepterolling on the floor))