| McDream a întrebat:

Cum pot sa ma imprietenesc cu o pers? Mentionez ca a cu 1 an sau 2 mai mare ca mine si e in scoala cu mine.Va rog idei care merg sigur! Si cum pot incepe o conversatie cu aceasta pers? Plz Idei care merg sigur plz!

2 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Drumul scurt este cel mai sigur - te duci si ii spui ca iti place de ea

| marui08 a răspuns:

Nu iti trebuie nicio idee. Incearca sa fi tu insati si o sa reusesti.Mai ales daca un prieten/a de-al/a ta/u il cunosc, poti sa incepi orice conversatie despre vacanta, muzica, filme. etc.