| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a întrebat:

Cum pot scapa de durerile de cap fara pastile? Vitaminele efervescente sunt bune (am 11 ani)? Dau funda

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Si eu am avut pana pe la 18 ani. Am incercat orice, dar medicamente n-am luat; si bine-am facut. Daca incepi cu medicamente - care in mod sigur au efecte secundare - devii dependent de ele si poate ca trebuie sa le iei pana la 40 de ani sau toata viata. Dupa 18 ani n-am mai avut nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi devreme in pat si culca-te si durerea va dispare.
daca ai duerri frecvente de cap, cel ami rpobabil sunt de la ecranele de televizor, tableta, Pc sau telefon. limina-le din viata ta, ca sa te preocupe doar invatatul si culca-te mai devreme, ca sa ai timp sa-ti odihnesti ochii si capul.

| cristimihailov a răspuns:

Ai incercat intai cu chestii din alea de baza?
Gen: bei si tu mai multa apa... sau mergi la doctor poate ai nevoie de ochelari?

| AlexCristi97 a răspuns:

Trebuie sa gasesti cauza durerilor sa poti rezolva problema. Depinde si de zona in care te doare, gasisem zilele trecute o schema in legatura cu asta dar nu reusesc sa o mai gasesc, daca imi spui zona in care te doare poate iti pot da mai multe informatii.

Intr-un timp, asa pe la 12-13 ani, aveam si eu dureri frecvente de cap in zona tamplelor. Am fost internat pentru investigatii amanuntite, nu s-a gasit nimic in afara faptului ca aveam tensiunea putin ridicata (pentru ca eram destul de grasut). Dupa asta am slabit vreo 5 kilograme si dupa mi-au trecut.