| anonim_4396 a întrebat:

in primul rand Paste fericit tuturor :*

Daca iubitul/iubita v-a inselat si v-ati despartit de el/ea si acum sunteti cu altcineva, in acea persoana ati avea incredere? sau nu ati avea incredere pentru ca cel/cea dinainte v-a inselat si va e frica sa nu patiti acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
| ema69 a răspuns:

Cine trece prin chinurile infidelitatii celui de langa el, greu va mai putea sa aiba incredere in cineva...Acum sigur ca nu toti barbatii sunt la fel,asa cum nici toate femeile nu sunt la fel,deci nu e neaparat ca cel care e acum langa tine sa nu merite increderea ta, insa cine s-a fript cu ciorba, sufla si in iaurt.Ai grija sa nu il invinovatesti pe nedrept,insa totusi nu ii da in intregime sufletul tau... Daca te iubeste cu adevarat, va sti sa stearga in timp, orice urma de neincredere.

5 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Fiecare persoana e diferita,acum daca te a inselat fostul nu inseamna ca te va insela si cel cu care stai acum,ar trebui sa ai incredere, nu deplina dar macar sa va intelegeti bine, o relatie se bazeaza pe comunicarehappyBafta*

| deea89 a răspuns:

Buna, Paste fericit si tie.Stiu cum e sentimentul care il ai.Eu nu am fost inselata cu alta fata dar increderea mi-a fost spulberata ca sa zic asa.fiecare reactioneaza si gandeste diferit.eu de exemplu acum nu am incredere in nimeni,mai ales baieti, logic big grin cel putin incer sa n am incredere pana cand imi dovedeste ca nu minte, ca nu face lucruri pe la spatele meu si ca pot avea incredere in el fara nicio problema.frica la mine a fost si va fi pana cand voi vedea ca nu toti baietii sunt la fel, mai sunt si baieti de treaba, dar pana atunci.nu am incredere in nimeni si care vrea sa inceapa o rel cu mine, sa`mi castige increderea.succes :*

| ZEU93 a răspuns:

Nu toti sunt facuti din aceeasi samanta happy ca si in filme exista baieti buni si baieti rai eu as avea incredere in el big grin

| IIIx333III a răspuns:

Este si situatia mea. Tocmai m-am despartit de baiatul pe care inca il iubesc foaaaaaaaaarte mult si nu o sa il pot uita niciodata, dar acum sunt cu altcineva, pe care nu il iubesc, ci doar il plac. Si nu, in niciun caz nu am incredere in ellaughing

| Alexutza_5231 a răspuns:

Pai...sincer daca acel altcineva ma iubeste da asi avea incredere...dar in alte circumstante nu asi avea incredere deoarece nu asi dori sa se repte acelasi lucru