| julius14 a întrebat:

Cum poti manipula pe cineva? mi-a zis o persoana ce este usor de manipulat daca vreau insa nu stiu cum pot face asta.

13 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Doamne ce-mi plac incepatorii astia care cred ca or sa manipulezi si mai mereu ajung ei cei manipulati de "victime" laughing

| BiuL a răspuns:

Depinde de persoana, daca e una mai slaba poate o vei putea manipula dar o persoana cu personalitate puternica niciodata indiferent cine ce ti-a spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facandu-te popa, astia stiu cel mai bine a manipula laughing daca-mi spui la ce iti foloseste te invatwinking

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma intreb cate asa zise drame de indragostiti a auzit popa.Da nu la fel de tare la cum ma intreb, daca sotia sa ii va marturisi vreodata ca-l inseala...

| julius14 explică (pentru anonim_4396):

Imi foloseste pentru a "juca" pe degete pe cineva. deci imi spui cateva metode?

| anonim_4396 a răspuns (pentru julius14):

Nu, "ce tie nu-ti place altuia nu-i face"winking nu vreau sa fiu mai pacatos decat tine, scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh, ce dupa ce dupa cap le-am mai dat la manipulatori de genul asta. tine o perioada, dar ti-o iei de zece ori mai mult dupa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manipularea este o o tehnica de manevrare prin care poti sa folosesti un om ca pe o merioneta pentru a te ajuta si el nici sa nu-si dea seama.
O sa-ti dau cel mai simplu exemplu femeile care ii seduc pe barbati ii joaca pe degete se casatoresc cu ei doar pentru a castiga bani.

| BlueViP a răspuns:

Nu ar trebui sa te gandesti de ce sa manipulezi pe cineva? Joaca-te cu partea emotionala.

| LoLiPoP101 a răspuns:

Cauta carte Tehnici de manipulare, poti manipula prin diverse metode, dar asta facem de cand ne nastem, invatam sa manipulam si in acelasi timp ne lasam manipulati

| MissJJ a răspuns:

Ca sa poti manipula o persoana trebuie sa ii cunosti slabiciunile si sa te folosesti de ele in favoarea ta.E nevoie de multa psihologie si cunoastere a tipurilor de persoane.O persoana, sa zicem, vanitoasa este sensibila la complimente, ca sa o manipulezi o faci sa se simta singura pe pamant iar cand devine complet dependenta de tine, te detasezi pana cand o sa vina ea la tine si atunci o sa poti profita dupa plac.

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Sunt multe metode de a manipula pe care le foloseste toata lumea de zi cu zi chiar si tu folosesti unele dar nu i-ti dai seama ca accea este manipularea. sunt multe dar nu am timp sa ti le spun pentru ca nu-mi vine nici una in cap