| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre manipulare? Cum poti manipula o persoana?

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Simplu .. sa te duca putin capu` si se rezolva winking

| Silvia a răspuns:

Simplu. sa te duca putin capu` si se rezolvawinking

nony
| nony a răspuns:

Am citit eu cele 6 ¨legi¨ale manipulari.beah .numai prostii
Am ajuns la concluzia ca tot un ceas trecut prin fata ochilor face minuni.
Chiar am reusit sa fac din cel mai bun prieten o maimuta.inca nu si-a dar seama de ce dintr-o data fructele lui preferate sunt bananelehee hee

| inna a răspuns:

A manipula inseamna a influenta pe cineva. A manui, a manevra ceva.
Unii ascociaza acest lucru cu ceva negativ, altii cu ceva pozitiv, altii cu ceva demonic, altii cu ceva neetic, altii nu simtim nimic, sau alti vad dor sensul termenului ca atare.

Acest termen are mai multe senuri:
- A negocia: a trata in vedere incheierii unei conventii.
- A influenta: a modifica printr-o influenta.
- A persuada: darul de a convinge.

| anaid a răspuns:

Spune-i unui baiat ca daca nu vrea sa fie cu tine te arunci de la etajul 10 si afliwinking

| JackieSue a răspuns:

A manipula- 1. a mânui, a manevra. 2. a antrena, prin mijloace de influențare psihică, un grup uman, o comunitate sau o masă de oameni la acțiuni al căror scop aparține unei voințe străine de interesele lor; a influența opinia publică prin mass-media sau prin alte metode persuasive.

Cum poti manipula o persoana? Prin ademenire sau prin vorbe false ce satisfac persoana pe care o manipulezi.

by lolaughing

| cooola a răspuns:

Asta trebuie sa o ai in sangelaughing.

| MarYoBenucci a răspuns:

Www.google.ro serch Cum poti manipula o persoana?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manipularea este modul in care poti controla o persoana fara ca aceasta sa isi dea seama! te poti da pe langa ea. facand-o sa creada ca ii esti prieten iar canmd simte k are destula inccredere in tine o sa iti asculte sfaturile. o sa faca ce ii zpui tu...parerea mea este ca nu e bine sa manipulezi o persoana ...fiindca aceasta poate isi pune toata increderea sa in tine si e rau .incearca sa te gandesti k poate ai fi tu ij locul ei si nu e prea bine! daca te-am ajutat catusi de putin.sa stii ca mi-a facut placere:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noo stai, totu e pa banii, dac n-ai, n-ai cu ce sa atragi atentia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu v-am cerut din DEX.am vrut sa stiu o parere... nu sunt proasta stiu si eu sa cauta pe googlehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manipularea este cea mai puternica tehnika de convingere, si daca o cunosti ajungi sa crezi ca toti in jurul tau sunt doar niste animale domestice, e lucru mare sa poti sa manipulezi, unii au condus lumea prin asa ceva :-))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ianite de a incerca sa manipulezi pe cineva ar trebui sa ii cunosti punctele slabe si apoi sa inti faci o strategie de atac.de obicei santajul emotional potrivit pentru caracterul "victimei" functioneaza cel mai binetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte de toate ar trebui sa cunosti punctele slabe ale persoanei si sa te folosesti de ele.De cele mai multe ori un santaj emotional si o strategie buna are mare succes. Daca esuezi incearca sa rascolesti niste amintiri sau fa acea persoana sa se simta vinovata, dar nu exagera cu aceste lucruri, fa asta doar pentru distractie si in joaca, pentru ca poate la urma daca exagerezi te vei simti vinovata si nu are nici un rost.happywinking

| Andra90 a răspuns:

Simplu...este o tehnica foarte usoara si placuta mai ales cu cineva pe care nu suporti sau cineva care pur si simplu ti se impune.Prin prietenie, iubire si chiar sacrificii poti ingenunchea pe cineva.Mai intai il faci dependent de tine iar apoi il santajezi cand se impune iar dupa aceea il faci sa creada ca de fapt aveai dreptate...simplu.

| cateyes a răspuns:

Exista 3 metode in care poti manipula o persoana:
1. sa o faci sa faca ceea ce doresti tu in asa fel incat celalat sa stie ca il maniplezi
2. sa o faci sa faca ceea ce doresti tu in asa fel incat celalat sa simta ca il maniplezi dar sa nu poata face nimic impotriva;
3. sa o faci sa faca ceea ce doresti tu in asa fel incat celalat sa nu stie sau simta ca il maniplezi doar pur si simplu sa faca ce vrei u crezand ca a fost ideea lui;
depinde care din variante o alegi pentru a manipula, eu o prefer pe ultimatongue