| nexus1 a întrebat:

Cum poti sa iti faci multi prieteni? happy

Răspuns Câştigător
| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Zambeste mereu cand cunosti o persoana noua, sau iesi o data cu niste prietene de ale tale si spune-le sa aduca mai multi sa va distrati si asta e tot va imprieteniti, grupu ala noua va mai vrea probabl sa iasa cu tine si vor veni alte perosane noi si tot asa.e simplu. ceea ce ai tu de facut este sa zambesti si sa vb frumos, sa razi daca se rade si sa fi de treaba! kiss:*

15 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Pune mana pe mouse. opreste dsipozitivul din fata ta (pc, laptop, tableta, tel...).
ia ceva toale pe tine
vezi ce arata oglinda - fa 1, 2 retusuri daca se cere
un pic (nu mult) spray
incearca un zambet care iti place in oglinda (sa nu fie nici prostesc nici fortat, unul care sa te reprezinte, sa iti placa)
iesi afara cat mai iute
mergi cu prietenii actuali in locuri unde va puteti intalni cu altii de varsta ta iar daca acum chiar nu ai prieteni mergi singur, intra in vorba, zambeste, ajuta, joaca omiuta, vezi si tu ce e pe acolo si te orientezi

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Trebuie să fii o persoană comunicativă, sinceră, prietenoasă, amabilă şi cel mai important lucru, să zâmbeşti. Dacă ţii cont de acestea, prieteniile vor veni de la sine.

Succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Daca esti sociabil iti faci imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind sociabil(a)! ceea ce nu esti! schimba-te!

| DarthRevan a răspuns:

Nu conteaza, eu am iesit afara. Traim intr-o lume falsa, si trebuie sa ai un fel de atractie la oamenii inteligenti. Lumea e plina de mediocrii si oameni falsi. Credetima am facut studii psihologice pe strada.

| andrw1929 a răspuns:

Bagate in vorba, vorbeste despre ce te avantajeaza, incerca sa fii de acord cu ei in unele privinte etc.

| Athée a răspuns:

Nu ai nevoie de multi prieteni. Ai nevoie de putini si buni! Nu-ti complica viata. Oricum, trebuie sa fii o persoana sociala si amabila pentru a-ti face prieteni noi.

| Kinus12 a răspuns:

Ieşi mai mult în societate.Sau fă-ţi prieteni la şcoală, sau la bunici, sau în pacuri, pe scurt în zonele sociabile

| Geezgirl a răspuns:

Baga-te in vorba si deschide o discutie care te pune in evidenta. Incearca sa pari prietenos/prietenoasa si amuzant/a!

| Thethinker30 a răspuns:

Fii tu insuti! Nu ar strica sa mai iesi din casa totusi.

| MariaKTA a răspuns:

Sa fii mai sociabil cu toata lumea si sa lasi fitele de o parte

| Marius022013 a răspuns:

Www.omegle.com
Eu el putin aici am legat prietenii world wide :). Have a nice day

| insane22 a răspuns:

Fa-i pe ceilalti sa vrea sa fie in jurul tau: zambeste, vorbeste frumos, baga-te in vorba...din astea happy