| anonim_4396 a întrebat:

Cum puteti explica faptul ca un baiat renunta la prietena lui acum, dupa 6 luni, pentru ca este sigur ca dupa un an, cand se va termina facultatea, va trebui oricum sa renunte, ca fiecare o sa apucam pe drumuri diferite.Si crede ca ii va fi mai usor acum, decat atunci. Specificand ca o sa ne vedem zi de zi.Si pana acum nu ne-am certat niciodata. Dupa cum afirma el, inca ma iubeste sad Oare chiar are dreptate? Sau e un simplu pretext pentru a scapa de mine?

7 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Daca e asa de pesimist si vede ca relatia voastra nu are niciun viitor(desi te "iubeste") atunci tind sa cred ca asa numita "relatie" cu tine a fost doar un moft din partea lui.

| Lora a răspuns:

PAi daca nu vorbesti cu el nu ai de unde sa stii care e motivul lui de fapt de a te lasa singura, si de ce sa o luati pe drumuri diferite dupa facultate, daca exista deja un drum comun pentru amandoi?

| snowflake a răspuns:

Cred ca il sperie faptul ca, la terminarea fac fiecare o va lua pe drumul lui, si crede ca e mai bine sa renunte din timp, sa inceapa sa se obisnuiasca happy
dar, daca o face-termina relatia- nu te iubeste happy, de ce nu incerci sa ii explici ca, ar face-o ati incerca, ca si dupa fac sa va vedeti, de ce nu. sa continuati drumul impreuna?
ok, 6 luni nu e mult, de aceea tot ce se poate sa fi fost doar un sentiment de atractie, si nicidecum iubire happy

| QuadruplePersonality a răspuns:

Nu ai de unde sa stii happy Chiar nu ai, poti doar sa'l intrebi pe el. Zii ca nu te superi daca de fapt e doar un pretext sa scape de tine...

Ori te'a parasit pentru ca are pe alta, ori spune adevarul
Tu ar trebui sa stii mai bine, tu stii cat de sincer e.

| matraguna1 a răspuns:

Incearca sa fie finut cand rupe relatia. daca intr-adevar te mai vroia nu punea astfel problema. un barbat se vede cand tine la o femeie sau nu, prin felul in care se comporta, prin faptul ca te include sau nu in planurile de viitor si tot asa. cand deja iti pui semne de intrebare si vezi ca nu da tot ce are, e mai bine sa renunti. dragoste cu de-a sila nu se poate.

| Amaliamalia a răspuns:

Eu iti propun sa te interesezi de relatiile lui anterioare. Poate a fost dezamagit in trecut, isi facea iluzii ca va avea o relatie stabila si serioasa, insa nu s-a intamplat astfel poate din cauza distantei sau din cauza altor factori. Poate si acum ii este teama sa nu se termine brusc relatia voastra din cauza distantei, poate i-ar cadea mai rau sa afle apoi ca l-ai inselat, decat sa se desparta acum de tine fara cearta si reprosuri, fara sa fie unul care sa ii faca celuilalt rau. Incearca sa afli de unde vine teama lui si despre ce este vorbia de fapt. Poate reusesti sa aflii lucruri pe care nu le stiai despre el, pe care nu a avut curajul sa ti le spuna. Si tinerii peste 18 ani au inca temeri, dar este mai greu sa le aflii. Orice ar fi inceraca sa il intelegi, pune-te in locul lui si gandeste-te cum ai procedawinking

| Dizzi a răspuns:

De ce nu il intrebi pe el?
daca tu poti fi sigura ca pana in acest moment te-a iubit si a fost sincer cu tine... poti fi sigura si de faptul ca inca are incredere in tine.si nu te minteworried

sau pur si simplu...cred ca daca iti da cu flit cum ca nu ca nu stiu ce... e clara treaba
ar trebui sa-l lasi in pace si sa nu-l bagi in seama.mai mult decat il baga o prietena oarecare
am zis oarecare deoarece cam toti dupa ce isi zic `la revedere`...se comporta parca acea persoana cu care a fost. e invizibila...

asa.deci...

sper ca te-am ajutatworried...

si chiar n`ar trebui sa to se intample asta...
e un fraier
nu stie ce pierde
dar si cand isi da seama ce a lasat sa plece
sa vezi atunci.