| Maria1927 a întrebat:

Cum s-o conving pe mama ca sa ma transfer la alt colegiu?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In ce clasa esti? cred ca ar trebui sa ai un motiv bine intemeiat..esti marginalizata de colegi/profesori?
O zi frumoasa sa aihappy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu merge asa. La liceu ai fost repartizata computerizat in in functie de media din timpul celor 4 ani gimnaziali si de ce ai facut prin asa zisele examene (testele nationale). Se presupune ca poti pleca doar la liceele la care nu s-au completat toate locurile si inca mai exista locuri libere (asta insemnand la un liceu mai prost decat la cel la care esti acum, la unu mai bun nu ti se va aproba transferul pentru ca ar fi incorect fata de cei care au intrat acolo prin munca in primul rand si in al II-lea rand nu mai sunt locuri)

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Maria,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Anonim0078965 a răspuns:

Spune-i motivele pentru care ai vrea sa te transferi si daca iti va fi mai bine la alt colegiu, ea va intelege.

| Fintommi a răspuns:

Explica-i motivele tale. Trebuie sa te inteleaga. Spune-i ca nu iti place la colegiul la care esti acum. Depinde acum si de ce vrei sa te transferi, ma rog asta e treaba ta daca nu vrei sa ne spui noua. Tot ce trebuie sa faci tu este sa o faci pe mama ta sa inteleaga. Bafta!

| Camytza2003 a răspuns:

Spune-i numai chestiile PRO ale transferului la alt colegiu.La mine a mers chestia asta.