| Monyyyyy a întrebat:

sunt fara si am intrat la profil electric si nu cred ca o sa imi placa, vreau ca din a 9 a sem 2 sa ma transfer cu media de pe sem 2 deoarece am auzit ca se poate si mai stiu care s-au transferat tot asa dar mai vor inca 3 de la economic sa se mute, uni la filologie romana alti la engleza dar sper ca voi intra si eu.Am citit ca trebuie sa dau diferente doar la latina atat asa este? Am vreo sansa eu zic ca da sad Sunt fata nu imi place la acest profil si mama mea m-a certat ca zice ca trebuie sa dea de doua ori bani de unifroma sunt la un Colegiu Tehnnic este al doilea pe tara dar mai mult as vrea sa ma transfer la Colegiul National daca o sa am medie dar nu cred ca m-ar lasa ea zice ca liceul ala nu e de mine ci sa ma duc la Sincai la filologie ca este clasa tare as vrea sa o conving de Colegiu dar Matusa mea vorbeste in August cu cei de la Sincai daca as avea medie sper ca m-ar lasa la Colegiu dar mi rusine si frica ca nu am sa pot sa imi fac medie daca este greu la acest profil nu prea stiu mate ce ma fac?sad Va rog fara jigniri dar explicati-mi mai pe larg ce sa fac,daca pot, despre diferente la latina ca numa acolo cred ca dau, daca desi sunt inca 3 care i stiu ca vor sa se mute acolo si clasa lor e mai buna dar no, ar primi de la profil electric la Sincai si Colegiu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria.
Invata la celelalte materii foarte foarte bine iar, la matematica mentine'te la 6-7.
Nu mai stiu exact ce se da la latina dar parca imi aduc aminte ca in clasa a 9a am facut Mitologia Romana-Greaca plus intemeierea Romei, ai putea lua caietul unui elev de la filologie si ai putea invata ceva din el. Eu zic ca o sa treci si chiar sa va bage pe toti. La mine au intrat elevi de la mate-info la filologie cu o medie de 5.50-6.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi transfera "cu media de pe sem 2"!

Ce n-ai priceput din răspunsul pe care ţi l-am dat anterior?
http://www.tpu.ro/......-acolo-la/

Tu ai IMPRESIA că eşti mai "specială" şi pentru tine nu se aplică legea? =))

Toate cele bune!

| Monyyyyy explică:

Cand se dau diferentele dupa ce intru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Depinde, de exemplu : Cand eram la ora de latina, a venit un baiat de la alta clasa care se tranfera-se la o clasa UMAN si a dat diferenta in timpul orei noastre.
Altii au dat'o dupa o saptamana laughing Haos.
Deci depinde cum se organizeaza profesoara.
Ai rabdare primul sem si invata bine. Nu cred ca media sau profilul are vreo legatura cu tranferul, cum ti'am mai zis au intrat si altii de la mate-info plus altii de la niste licee depravate, cum considera directorul si secretariatul.
Pe fisa trebuie sa mentionezi motivul si unul foarte bun sa poata lua in considerare tranferul tau.

| Monyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Deci este posibil sa nu dau fix atunci sau inainte ca nu fac latina la electric sper ca voi putea face transfer dupa primul sem cu media de pe el asa-i? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Am intrebat o fosta colega care s-a transferat de la stiintele naturii (ea nu facea latina) la stiinte sociale si a zis ca a dat diferenta dupa ce a intrat... dupa o saptamana sau poate chiar mai mult dar a zis ca a dat'o dupa ce a intrat. ca asa a ''organizat'' profesoara treburile big grin
Nu cred ca depinde in special de medie dar da, daca poti avea o medie mare pe sem I ar fi super, Directorul si secretariatul i'au decizia daca te primesc in liceul lor.

| Monyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Si inca un lucru si iti dau funda ca m-ai ajutat mult eu vreau sa ma mut la filologie engleza deci nu dau din engleza diferente nu? ca e cam tot acolo asa-i? sper ca nu dar nu as crede happy sau in cel mai rau caz daca nu as lua m-ar baga la filo romana dar sper ca ma baga la engleza si ca nu dau deci ea la filo engleza e? atata doar su funda laughing Mersi mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pai depinde ce fel de clase sunt de exemplu : In liceul meu am 2 clase de filologie : A Filologie engleza intensiv si B filologie normal( Unde sunt eu)
Nu ai sa dai diferente la engleza pentru ca tu deja faci engleza la tehnic.
Ai sa faci engleza oricum 2-3 ore pe saptamana.