| bubulina_4957 a întrebat:

Cum sa devin mai feminina? mersi mult va rog fara misto!

Răspuns Câştigător
| Erika120192 a răspuns:

Buna happy
ai putea sa te machezi sa te dai cu parfum, sa fii mereu vesela, sa iti schimbi tunsoarea si culoarea parului sa porti hane colorate cu modele trasnite si pantofi de diferite culori cu toc sau fara, sa ai o manichiura cu unghiile mici sau mari cu medele sau fara colorate sau necolorate, sa porti lantisoare, cercei de diferite forme si marimi, bratarii daca ai un corp frumos, poti sa porti lucruri care sa-ti scoata corpul in evidenta, sa te preocupe mai mult infatisarea, aspectul, hainele, pantofii, manichiura/pedichiura, sa arati ca iti iubesti corpul, infatisarea, aspectul, hainele, pantofii, manichiura/pedichiura

Dar, poti sa fii si naturala :
O coafura simpla cu parul desprin sau prin : in doua coditze sau una, unghii pictate intr'o culoare sau mai multe, 2-3 bratari la maini, u colier, pantofi care sa se asorteze cu hainele un parfum super si vei fi foarte super happy

Sper ca te'am ajutat :* love struck happy

6 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună, schimbă-te!
Dacă ai părul scurt lasăl lung până la umeri, portă haine de fete, fustă, tricou "vesel", blerini, tocuri, sandale, cizme mai lungi, machiază-te, portă tocuri, fi mai elegantă, portă rochi, SCHIMBĂ-TE TOTAL!

| DamnedShadow a răspuns:

In primul rand poarta-te ca atare, pentru ca vad ca majoritatea raspunsurilor sunt despre infatisare. Fii tu insati, naturala... nimic mai mult. happy

| Th3eo a răspuns:

Lasa-ti parul lung in caz ca nu il ai, poarta bluze si tricouri decoltate, poarta tocuri si machiaza-te(nu foarte strident).
Sper ca te-am ajutatbig grin

| Chrome_1943 a răspuns:

Schimba-ti culoarea parului, tunsoarea, comportamentul tauwinking

| Stelistul a răspuns:

S-ar putea spune în câteva cuvinte că feminitatea reprezintă accentuarea
trăsăturilor specifice genderului feminin. Se adaugă faptul că aceste trăsături au
început a fi accentuate, de la o anumită perioadă, cu un anumit scop, iar în timp
au constituit idealuri. Trecând peste perioada când femeia nu reprezenta decât
o formă a perpetuării speciei, iar actul de dragoste purta numele de viol,
ajungem la partea când aceasta se va folosi de avantajul ce-l deţinea în favoarea
sa. Faptul că posedă acea intuiţie pe care noi o numim „feminină", îi crează
avantaje în lumea patriarhală, ea fiind singura care înţelege fără să i se spună
anumite lucruri ce ţin de starea de spirit aceluilalt, cuvinte şi acţiuni potrivite
momentului; cineva ar spune „bine înţeles, doar aşa a fost dresată, deoarece nu
era considerată decât un animal, întotdeauna pe planul al doilea, şi să nu uităm
că atunci când oamenii trăiau precum animalele, (*referindu-se strict la
perioada patriarhală), când un grup de oameni cucerea altul, şi îl prelua,
ucideau toate progeniturile, pentru a şi le perpetua numai pe ale lor, obicei care
îl întâlnim la lei, primul exemplu venit în minte, pe femei nu le ucideau, că ele
le vor purta copii." Deci, prin prisma aceasta, femeia a reprezentat un animal
bine dresat, care în timp a conştientizat de puterea ce o deţine, iar odată cu
apariţia tinerelor societăţi s-a folosit din plin, în deosebi de corpul său. În
Grecia întâlnim diverse adorări de zeităţi feminine, statui, idealul feminin prin
optica sculptorilor şi celor care comandau piesele. Există posibilitatea ca în
această parte a Europei, cam prin acea perioadă să se fi născut feminitatea
propriu-zisă aşa cum o înţelegem noi astăzi; femeia căutând permanent
interesul bărbatului, dar nu al oricăruia, ci a celui mai potent din toate punctele
de vedere, şi-a ridicat puţin standardele de frumuseţe şi comportament. Fiind
mai delicată, ajutându-se de aparenţa sa, în timp a creat un stereotip, pe care s-
au bazat de la modă la conduită în societate. Aici ne referim la îmbracăminte,
coafură, maniere (delicateţea), şi reţinerea, acceptarea fără a contesta. Asta a
făcut-o, în unele situaţii să se simtă neajutorată, probabil, iar în alte situaţii să se
revolte, elegant însă, în virtutea feminităţii. Şi nu neapărat în toate cazurile,
având un exemplu foarte anti-feminin, după părerea mea, Ioana D’Arc. Nu este
nimic feminin în a conduce o oaste, şi a te comporta ca ostaşii pentru a nu fi
luată drept bunul lor, după bunul lor plac.
Un instantaneu asupra feminităţii a unei femei astăzi: îmbrăcată elegant,
culori potrivite, aranjată, machiată în funcţie de tendinţele vremii, dar oricum,
preferabil cât mai discret, cu o atitudine graţioasă, şi să inspire prospeţime,
privire caldă, calmă, să nu vorbească prea mult, nici bădărăneşte, ci să rostească
periodic cuvinte cu tâlc, echilibrată social, şi preferabil în compania cuiva,
deoarece se crede că aceste femei nu petrec prea mult timp singure (decât dacă
îşi doresc asta, care este un NU definitoriu la acest capitol).
Aceasta este imaginea care mi-a fost prezentată de către părinţi, societate, şi chiar femei feminine în acest sens.

| Simona_3082 a răspuns:

Draga Bubulina kiss Ca sa fii feminina trebuie sa urmezi acesti pasi: Te poti imbraca cu ceva la moda, Iti poti da cu un spray sau poate chiar o gentuta de piele. Puneti accesori pe la par sau un inel in forma de diamant.