| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa devin cat mai feminina?

Răspuns Câştigător
| mysterious a răspuns:

Feminitatea tine de delicatete, de gratie, de constructie interioara. Totusi a fi feminina inseamna si sa fii puternica; inseamna stoicism, altruism, capacitate de a iubi dar si de a te intelege pe tine insati. A fi feminina implica foarte multe lucruri: comportament, educatie si abia dupa aceea stilul vestimentar.Asa cum bar­batia inseamna curaj, putere, ini­tiativa, feminitatea presupunea gratie, pasivitate, nevoie de protectie. Iata cateva reguli de care poti tine seama:
-Cand mergi pe strada trebuie sa ai grija sa nu ti miste corpul in asa fel incat sa se onduleze prea mult si capul sa-l tii drept cu barbia inainte. Incearca sa nu mergi aplecata cu privirea spre pamant.

-Nu tine bratele intepenite intr-o pozitie si nu le incrucisa la piept. Prin fiecare miscare e important sa arati eleganta din partea ta.

-Evita sa ai un ritm rapid cand mergi pe strada pentru ca acesta nu face altceva decat sa-ti deregleze miscarile corpului.

-Nu gesticula prea mult dar nici nu sta precum o statuie. Poti avea gesturi gratioase care sa-ti puna in valoare corpul.

-Daca te afli la un moment dat intr-o situatie in care nu ai ce face cu mainile nu este indicat sa te joci cu hartii sau sa sa invarti un pix. Este mult mai elegant daca iti pui mainile usor incrucisate pe genunchi.

-Daca mergi la o petrecere, nu exagera cu bautura, nu este deloc feminin sa vii pe doua carari acasa sau in cel mai rau caz, sa vomiti langa partener.

n public, evita pe cat posibil sa:

- te scarpini in cap
- sa-ti asezi obsesiv fusta
- sa razi mult prea zgomotos
- sa-ti aranjezi excesiv de mult parul
- sa-ti rozi unghiile

-Nu vorbi prea repede astfel incat ceilalti din jur sa se chinuie sa inteleaga ce ai spus.

Fii simpla si naturala. Nu-ti pune o masca in speranta ca vei fi mai apreciata. Nu te poti preface la nesfarsit.

Sper ca te'am ajutat.

8 răspunsuri:
| stiiix a răspuns:

Pai feminitatea se refera la tot ce este delicat, frumos, pur.
In general feminitatea se refera la modul tau de comportare, vestimentatie. Incearca sa fii amabila, delicata, prietenoasa.
In ce priveste vestimentatia, rochiile, fustele, esarfele colorate, imprimeurile vii, cu flori, chestii dragute sunt cele care reprezinta feminitatea cel mai bine.
Si cel mai important, este sa crezi ca esti feminina. Asta te face intr'adevar ceea ce doresti.

| Anablondyi a răspuns:

Iti cauti pe net stiluri de imbracat ale vedetelor si freze noi si te machezi foarte femininsmugsmug :*si mergi mult pe tocuri

| CriminalMinds a răspuns:

Bună!happy
Încearcă să citeşti Codul bunelor maniere şi fă-ţi o prietenă mai "feminină". Dacă ai o mamă cochetă, poţi lua exemplu de la ea.Eu aşa am făcut şi mă simt foarte bine în pielea mea.happy
Bye!kiss

| Scorpions13 a răspuns:

Te dai cu ruj, farduri, accesorii, rochite, fuste, pantofi cu toc, botine ceva sa ai un mers de femeie si sa te porti ca o femeie. Funda big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imbracate cat mai elegant, poartate frumos si creeazati o personalitate super

| mihiai a răspuns:

Te imbraci sexy

| Sorin_4540 a răspuns:

Nu stiu ce fel de persoana esti, nu stiu ce greseli faci tu laughing
Asa ca nu am cum sa te ajut...