| bubulina_4957 a întrebat:

Cum sa devin mai feminina?ms mult va rog fara misto!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inainte de a te schimba, ar trebui sa te intrebi:Chiar vrei asta sau o faci ca sa te placa X, sau pentru ca mi-au spus prietenii?
Daca e a doua varianta iti spun cu mana pe inima, sa renunti pentru ca mai tarziu vei regreta.Sincer acum nu te-ai saturat de fete care nu pot iesi nici pana la magazin daca nu au tocuri si nu sunt fardate?
Feminitatea e o atitudine. Daca e sa emani femininate poti sa o faci si in tenisi si pantaloni largiwinking

| HBK a răspuns:

Pai... ce ti se pare tie ca nu e feminin la tine? feminitatea vine din atitudine, nu e musai sa te urci pe cine stie ce tocuri si sa scoti "gemenii" la expozitie. O prima chestie care imi vine mie in minte e limbajul. Mi se intampla de nenumarate ori sa vad tipe care parca acus s-au dat jos de pe coperta de la vogue si cand deschid gura vorbesc mai ceva ca baietasii de cartier, de ti se ofilesc urechile - 0 feminitate.De ce vrei sa fii mai feminina? Daca tu te simti bine in pielea ta ramai asa, nu te schimba doar pentru ca zice X sau Y ca ar trebui sa fii altfel.Multumeste-te asa cum esti.

| Mihai7best a răspuns:

Cu machiajul o sa iti distrugi fata si pe la 20-30 de ani o sa iti para rau cand o sa fii dependenta de machiaj pentru a-ti ascunde pete, riduri etc... NU UITA! Orice baiat in sinea lui apreciaza o fata naturala decat una de plastic happy

| CarmenR a răspuns:

Lasand filosofia la o parte eu iti pot recomanda anumite coafuri sau stiluri de a te machia care te pot ajuta sa capeti mai multa incredere in tine http://www.karena.ro/......te_in_voga sau http://www.karena.ro/......ui_natural sau http://www.karena.ro/......de_toamna. Si nu uita: frumusetea vine din interior!