| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa ii spun unui baiat ce simt pentru el?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
dar de ce nu il lasi pe el sa faca primul pas? nu crezi ca ai putea fi dezamagita de si lovita de un refuz? eu zic sa mai astepti, daca nu face el pasu, nu cred ca are c eva pentru tine si nu are cum sa iti impartaseasca ceva ce nu simte.
O frumoasa zi sa ai si sarbatori fericite alaturi de cei dragihappy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă-l pe el să-și exprime sentimentele mai întâi și apoi tu.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

I-ati inima in dinti si spune-i.

| FemeiaPisică a răspuns:

Cel mai indicat este sa ii spui in fata, nu pe messenger sau pe facebook. Spune-i pur si simplu ce simti pentru el si uite-te fix in ochii lui. Curaj!

| blueheart a răspuns:

Hei! Daca tu simti ca esti pregatita sa-i arati ceea ce simti si crezi ca ai o sansa sa te placa si sa-si doreasca o relatie cu tine, spune-i direct. Invita-l undeva unde sa fiti singuri, de preferabil intr-un loc mai retras si spune-i ceea ce simti pentru el. Dar asigura-te ca nu are prietena si ca te place cat de cat. Pentru ca poti sa fii dezamagita spunandu-i ca iti place de el si el sa nu simta acelasi lucru.
Succes! happy

| WildDream a răspuns:

Te duci la el(de preferat cand e singur), deschizi gurita si vorbestiwinking
Sfatu meu e sa nu folosesti cuvinte de genu te iubesc, sunt nebuna dupa tine si alte chestii din astea.Ii spui ca-ti este simpatic, drag...Si daca nu iti raspunde la fel sa nu fi dezamagita, tu macar ai incercat, el e cel ce pierde oricum.

| deepinlovewithyou a răspuns:

Multa lume rezolva probleme de genu pe internet ( messenger, facebook ) ceea ce nu e corect.
Eu zic sa ii spui in fata. Ii propui o iesire la un suc, sau o plimbare prin parc, in asa fel incat sa vorbiti linistiti. Nu-l lua direct, pentru ca o sa se sperie, si posibil sa nu mai vorbeasca cu tine prea curand.
Trage tare aer in piept, fara emotii si dă-le frâu sentimentelor. Spune-i cu calm ceea ce simti, ceea ce iti place la el si totul va fi bine.
Daca esti rusinoasa si nu-i poti spune direct in fata, te poti folosi si de alte mijloace de comunicare ( messenger, facebook, twitter etc ).
Baftaa :*!