| Enigmă a întrebat:

Cum sa fiu convingatoare daca nu am argumente? laughing e posibil asa ceva? sigh

Funda. Punkte. HELP O. o

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă eşti femeie şi arăţi bine merge dar nu pe net.
În orice alt caz nu merge, doar ai cădea în penibil.

@anonim: Păi alea nu tot argumente sunt?

| QuadruplePersonality a răspuns:

Inventeaza'le big grin Eu asa fac...

| paramore a răspuns:

Eu sunt maestra in arta asta, dar nu e ceva de lauda pentru ca uneori chiar nu am dreptate.trebuie sa tragi in favorea ta, dar dk crezi ca ai gresit mai bine iti ceri iertare, valoreaza mai mult

| costi a răspuns:

Eu zic ca se poate, adica metodele in ziua de azi sunt simple, ca si in epoca de piatra. daca e o discutie si nu ai niciun fel de argument, poti apela la doua metode, ambele dau rezultate:
1. banuiesc ca esti fata, dai repede repede din sprancene si afisezi o atitudine mieroasa, si daca sunt baieti in anturaj, vor face ca si doctor house, vor accepta subit parerea ta. daca le pui si o mana pe umar, se topesc direct
2. tii ascuns in manseta un cutit, il scoti subit daca nu esti ascultata, te uiti staruitor, pe rand, la fiecare interlocutor, si le spui ca daca nu iti accepta parerea fara discutii, vei actiona in consecinta.

a doua metoda are avantajul ca functioneaza si asupra fetelor, si asupra baietilor. e la latitudinea ta ce vei decide in discutiile ulterioare.

ps. sau ai putea gasi argumente, ar fi chiar instructiv

| MrMike a răspuns:

Vai costi, a 2 a metoda chiar ca o inspira
Eu te sfatuiesc sa mai lasi pc-ul ca uite cum ajungi straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa fii convingatoare daca nu ai argumente. Argumentele sunt baza. Fara ele, nu prea merge. Poate doar daca pari foarte sigura pe tine te va crede lumea. Altfel, nu vad alta solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bazeaza-te pe teorii deja existente, care sa vina in ajutorul pledoariei tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.desigur.Orice e posibil.In primul rand e important sa te crezi pe tine. Daca tu esti sugura ca ai dreptate, te uiti in ochii celuilalt cu convingere. Adica important e sa ai incredere in tine. Chiar daca minti: daca ai incredere in tine si crezi ca ce spui tu e adevarat, atunci vei fi convingatoare. AAAA...sau mai poti sa incerci ochii de catelus la care nu prea pot oamenii sa reziste si intrebari de genul :" ma crezi in stare?", "tu chiar crezi ca as putea face asa ceva?" "nu ai incredere in vorbele mele?" Sper sa iti fie de ajutor! Kisses