| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in destin sau credeti ca totul este o coincidenta? De ce (argumentati).Dau funda celui care vine cu cele mai convingatoare argumente.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mînuțele fluturash noi sunte m creați de Dumnezeu cu liberul arbitru, Dumnezeu nu ne a creat ca pe roboti, si nu ne a predestinat nimic, el ne a creat cu inteligență ceea ce ne deosebeste net de animale, si cu capacitatea de a face alegeri in viață, dar de alegerile pe care le face m depinde cît de fericiti vom fii cu adevărat in viață, sau din contră cît vom suferii.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da,sunt de acord cu tine, oarecum, si totusi aud foarte des expresia (de la crestini in general ) "asa a vrut Dumnezeu sa fie" sau "Pe aici a trebuit sa trecem".Vad in viata de zi cu zi unele persoane care se contrazic singure pe tema aceasta si nu mai stiu nici eu ce sa cred.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede mă că nu asa a vrut Dumnezeu să fie, el a dorit să ne bucurăm de sănăîtate si de viață perfectă fără să vedem moartea. Oamenii nu vor să creadă că nu Dumnezeu este vinovat, ei il învinovățesc degeaba pe Dumnezeu, si nici nu acceptă să le demonstrezi cu Biblia că altcineva este de vină. Ce virstă ave ti dvs? Vă multumesc, si scuze pentru indiscretie. Sărut mîna.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult, si multă sănătate i ti doresc.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Robi1444 a răspuns:

De când ne naștem avem un destin toți. nu este 1 care nu are destin. Destinul este scris undeva la Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru Robi1444):

Atunci inseamna ca noi suntem ca niste roboti si nu putem face nimic in privinta asta, dar din cate stiu eu fiecare are libera alegere sa faca ce vrea cu viata lui.Cum explici asta?