| Ucj_Tinu_1992 a întrebat:

Cum sa-i spun mamei ca am ramas corigent?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Este pentru prima oara?
Trebuie sa vorbesti cat mai urgent, sa afle din gura ta si nu de la "prieteni"
Promite-le ca iti vei da toata silinta sa treci cu bine peste examenul de corigenta si ca nu se va mai intampla!
Mult succes!

| pisoias a răspuns:

Direct si la obiect.Chiar daca te va certa, e mai bine sa stie ca sa te poata ajuta cumva.Si in plus e mai bine sa afle de la tine.

| whatevernvm a răspuns:

Ii faci o poezie

| Sellak a răspuns:

"Mama, am ramas corigent" E asa de greu? Nu inteleg de ce faceti toti din asta o asa mare problema. Nu e sfarsitul lumii, nu va omoara nimeni. Asta e, se intampla, mare chiestie.

| WaterDrop a răspuns:

Trebuie sa te jignesti singur ca sa o faci sa creada ca iti pasa cu adevarat de acest lucru. "Mama, sunt un idiot si un lenes, am ramas la mate.Imi pare rau si vreau enorm sa ma schimb dar am nevoie de ajutorul tau ca sa fac asta."

| KillaNoFilla a răspuns:

Esti sigur ca nu mai poti sa dai ceva test in urmatoarele zile sau referat? daca nu, mai ai o sansa in septembrie, nu te panica, nu e chiar asa de greu.
Spune-i mamei tale cand nu e nervoasa.

| Cedry2k8 a răspuns:

Spune-i cat mai repede, ca oricum o cheama la scoala sa semneze ca a luat la cunostinta.

| iron86 a răspuns:

Nu ii spune, va afla.

| Gemini25 a răspuns:

Spune-i exact ceea ce simti si s-a intamplat! Incearca sa gasesti si motivul pentru care ai ajuns in aceasta situatie si promite-i ca vei incerca sa repari aceasta greseala!