| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa inteleg tacerea unui barbat?
Ca ar fi indiferent sau ca ascunde multe in acea tacere?

50 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa taci si tu.
Poate ca e felul lui de a-ti spune sa ai rabdare.
E sigur insa ca daca taci mai mult decat el, va incepe sa-si puna si sa-ti puna intrebari.
Nu intotdeauna comunicarea da rezultatul dorit.Pentru ca oamenii vorbesc foarte mult dar comunica foarte putin.
Lasa-l sa taca, si tacerea e o forma de comunicare.Deocamdata nu are nimic de spus, ok.
Traieste-ti viata, adapteaza-te acestei schimbari si asteapta.Si vei vedea singura daca atunci cand iti va vorbi, vei dori sa-i raspunzi!

| RAY a răspuns:

Daca omul te ignora, e treaba lui, nu ia plăcut de tine, nu are încredere, ești ușoara, a auzit el ceva sau văzut, cine știe, in ziua de azi sunteți foarte infidele doar prosti cred in voi, tu te ți de el ca ai un moft, ca iți placa joaca, nu e nici o iubire

| Ana407 a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt o femeie usoara, daca eram, nu-mi mai pasa de el.
Eram in bratele altui barbat.
Tace ...de ceva timp...
I-am zis ca il iubesc insa nu l-a miscat nici lucrul asta.

| RAY a răspuns (pentru Ana407):

Asta crezi in adolescenta, când ești matur pe la 30 de ani, te maturizezi si ești conștient ca e vrăjeala

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, cum poți fi atât de radical în păreri?
Nu toate femeile sunt la fel.
Dar dacă spui că le-ai "verificat" pe toate, te cred. laughing

| Ana407 a răspuns (pentru RAY):

Tocmai, nu e vrajeala.
Am 28 de ani el e mai mare...
De cand i-am zis ca il iubesc, m-am eliberat de o povara.Restul tine de el.
Momentan, tace!

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu exista femei care sa iubească sincer si care sa nu minta

| RAY a răspuns (pentru Ana407):

Dat fiind faptul ca e mai mare poate i-a venit mintea la cap

| Ana407 a răspuns (pentru RAY):

Intr o luna i-a venit mintea la cap.
Cum le stii tu pe toate!
Am aparut eu in viata lui si brusc i-a venit mintea la cap!

| RAY a răspuns (pentru Ana407):

Asta e ca minunea lui iisus cu alergatul pe marea neagra, minune mare

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

"Nu exista femei care sa iubească sincer si care sa nu minta"

Waw... bine că mi-ai spus, să nu vin niciodată pe planeta ta.
E nasol rău.
laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Ramai pe Venus acolo

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Ok.
Dar tu poți veni pe planeta mea dacă vrei.
Dau și o bere. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Dacă ar fi sa iți petreci ultima zi din viata, cu cine ți ai petreceo? Eu mereu am fost dezamăgit de ikuzile mele idealiste

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Cu femeia pe care o iubesc și mă iubește, sufletul care e permanent lângă mine și îmi face viața frumoasă.
Nu am nici o îndoială în privința asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca te ignora, sau nu stie cum sa-ti spuna ca te refuza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum tace? Ce să înțelegem prin tăcere? Și vorbele pot ascunde multe, nu numai tăcerea.

| Ana407 a răspuns (pentru sadrian46):

Îi scriu si el nu scrie inapoi...
De ce m-a mai deranjat daca nu e pregatit...
A aruncat bomba si a fugit!

| sadrian46 a răspuns (pentru Ana407):

Ai spus că tace, deci nu vorbește.
Deci nu răspunde la emaiL sau sms.
Deci nu comunică.
Comunicarea este un mesaj cu sens, îndreptat spre ceva.
Pentru el, tu nu mai ești un sens, o țintă.
Ce să faci? Oare, ce?

| Drimmero a răspuns:

Nu e interesat, ce vrei sa mai faca omul ala ca sa iti demonstreze ca nu te vrea?

| Ana407 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa-mi zica clar "nu esti genul meu"
Nu sa fuga lasandu ma cu mii de intrebari fara raspuns.
Asa se distruge un destin!

| Drimmero a răspuns (pentru Ana407):

"Asa se distruge un destin" cam dramatizezi...ti-a dat de inteles deja, considera ca nu mai e nevoie de vreun raspuns.

| relian a răspuns:

Dragoste la prima strigare din partea cui, a ta poate. Fara detalii, ai bagat ceva f sec, un barbat tace, aia e tot.Nui nimeni sa stie povestea ta,a voastra.
Cand v-ati gasit, cat ati stat impreuna, asta daca ati stat ori stati impreuna, ori aveti doara relatie de asta virtuala, vad ca spui tui scrii si el a fugit laughing
Descrie nitel relatia, apoi se poate da un raspuns.

| Celcestietot a răspuns:

Oricum se ascund multe in tacere, pentru ca tu nici nu cunosti cum este de fapt persoana. Poate fi si indiferent, si introvertit si plictisit si asa mai departe. Tu ce intelegi prin asa ceva? thinking

| Ana407 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu inteleg din tacerea lui ca ma iubeste dar nu vrea sa isi strice imaginea in societate.
Suntem colegi de munca si e in divort...

| J0B0MAT a răspuns:

Nu-l băgaţi în seamă pe Ray. La el toate femeile sunt ipocrite, germanii sunt rasa superioară şi mai era ceva cu masculii alfa...

| Ana407 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu il inteleg...
I am cerut sa fim fericiti si tot tace.
Nici macar nu mi zice."vezi.ti de viata ta" sau "nu te vreau"

| VoidEternal a răspuns (pentru Ana407):

"I am cerut sa fim fericiti"

Wow. Realizezi cata imensa greutate sunt in spatele acestor cuvinte?

Sa ii ceri cuiva fericirea, cand fericirea e ceva atat de metafizic... poate e cam mult.

Sincer, mi se pare ca sunteti diferiti. Prea diferiti. Diferenta de varsta poate de asemenea sa adanceasca si mai tare pragul dintre voi. Mie nu imi place sa renunt dar in locul tau... nu cred ca ar mai avea sens sa raman. Fericirea nu se cerseste, nu se ia cu forta.

| Ana407 a răspuns (pentru VoidEternal):

Mi a zis candva la inceputul relatiei, ca nu exista fericirea. Fericirea e o stare de moment.
Dar m-am indragostit de el fara sa vreau, si cred ca doar asa puten fi fericiti, iubindu-ne unul pe altul
Cand traiesti langa o persoana din conpromis, e noamal sa nu fii nici fericit.
Alaturi de fostul sot am avut 2tentative de...atat de nefericita eram.Ne am casatorit fara sa ne iubim, a fost ambitia lui de a ma avea pentru ca nu putea pune mana pe mine.
Si cand m-a avut, mi-a luat tot! Nu dau detalii amanuntite...

Dar sunt de parere ca atunci cand te casatoresti din dragoste nu ai cum sa nu fii fericit!

| VoidEternal a răspuns (pentru Ana407):

Acum nu cred ca iubirea e de ambele parti ale baricadei. Poate fi fericire cand iubirea e de o singura parte? Crezi ca il poti face sa te iubeasca si el? De cat timp sunteti impreuna?

| Ana407 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu suntem impreuna...imi doresc sa fim impreuna.

| VoidEternal a răspuns (pentru Ana407):

Nu poti incerca la nesfarsit sa ii cauti iubirea. Gandeste la rece, impune-ti un orizont de timp. Daca atunci cand ajungi la capatul acelui interval nu ai reusit sa schimbi situatia, mergi inainte. Fara sa mai arunci o singura privire inapoi.

| Ana407 a răspuns (pentru VoidEternal):

Am renuntat, incep sa nu mai simt nimic pentru el.
Pentru el a fost o joaca...a fugit cand a simtit ca devine serios.

Ironia e ca se crede un barbat curajos in societate, un barbat cult, demn de admirat.
Bleah!

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Il doare burta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa intelegi ca trebuie sa cauti pe altul cu care poti comunica.
Nu e nimic de inteles, important este daca iti este tie potrivit.

| Mopmop a răspuns:

Nu trebuie sa o intelegi nicicum.
Depinde de tipul de relatie care il ai cu barbatul respectiv.
In absolut orice COMUNICAREA este cheia.
Restul sunt povesti.

| Ana407 a răspuns (pentru Mopmop):

Nu mai vrea sa comunice.
La inceput mi-a facut curte, nu voiam eu sa comunic.
Eram dezinteresata si il atragea dezinteresul meu.

| Mopmop a răspuns (pentru Ana407):

Daca la inceput erai intr-o relatie nu se pune.
Care e situatia voastra actuala?
Daca esti singura si stii absolut sigur ca e si el atunci vorbeste direct cu el.
Cu riscul de a ma repeta... ideea mea de a iubi pe cineva este daca ii poti fi infirmier acelei persoane atunci da, poti spune Te Iubesc!

| Ana407 a răspuns (pentru Mopmop):

Fara dubiu, ii pot fi infirmiera la necaz!
Doar ca nu ma asculta...

| Mopmop a răspuns (pentru Ana407):

Plec de la premisa ca stii cu adevarat ce implica sa fii infirmiera si in consecinta iti spun ca ai admiratia mea!
Revenind, ar trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu el pe tema ce iti doresti si vezi daca si el isi doreste ceva cu tine.
Dar ar trebui sa fii pe cat posibil convinsa ca la momentul actual el este singur.
Daca in urma discutiei ajungi la concluzia ca nu vrea nimic sfatul meu este sa nu te umilesti si sa speri aiurea.
Pui punct si o iei de la capat!
Nu uita ca resursa noastra cea mai de pret dupa sanatate este TIMPUL.
Mult noroc iti doresc!

| Cheo0S a răspuns:

Ca il doare fix in penis de tine.
Stiu poate iti e greu sa accepti.

| Ana407 a răspuns (pentru Cheo0S):

Daca il doare acolo unde zici...de ce fuge de mine?
Pe mine cand ma doare undeva de o persoana, nu fug de acea persoana, dau ochii cu ea, o privesc in ochi si ii spun foarte clar cum stau lucrurile.
Incep sa il uit...de la zi la zi. Ma simt mai bine, multumesc tuturor!

| Cheo0S a răspuns (pentru Ana407):

Atunci e doar imatur. Ziceai ca e Mai in varsta ca tine?

| Ana407 a răspuns (pentru Cheo0S):

Da,mult mai mare ca mine... 15ani

| NonZarek a răspuns:

Depinde de situație, poate nu ii place sa vorbească atâta.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

1. poate are treaba
2. poate are alte prioritati
3. poate nu esti exact pe gustul lui
4. poate nu este sigur pe ce este intre voi
5! timpul va hotara ce se va intampla.

| Ana407 a răspuns (pentru Lovelyrockgirl):

A fost dragoste la prima vedere.
Eu fugeam de el la inceput, chiar daca il indrageam pentru ca nu eram pregatita sa intru intr o relatie.
Mi-a deranjat linistea si m-a lasat sa cad din cer...
Mi e frica sa nu se intoarca pentru ca barbatul mereu se intoarce cand femeia il uita si sa ma dea iar peste cap.

| Jano a răspuns:

Cum iubesti tu?