| anonim_4396 a întrebat:

Buna,cum va intelegi cu fratele/sora voastra?

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Ma inteleg bine cu ei pentru ca nu am. big grin

| mada1820 a răspuns (pentru ThePoet):

A... atunci este bine

| ThePoet a răspuns (pentru mada1820):

Crezi ca e bine de mine? laughing

In fine... de tine este rau? sad

| mada1820 a răspuns (pentru ThePoet):

Asa si asa.Toate belele se sparg in capul meu indiferent daca sunt devina eu sau nu.

| violetajustme a răspuns (pentru mada1820):

Exact asa este si la mine si ma supar mai mereu, dar ea nu observa asta

| ThePoet a răspuns (pentru mada1820):

Am mai vazut cazuri din astea... imi pare rau de tine. Nu se supara nimeni daca ii aplici si tu o corectie mica fratelui/surorii tale, parerea mea. happy

| mada1820 a răspuns (pentru ThePoet):

Nu am ce sa-i fac pentru ca este rasfata.O mai pocnesc din cand in cand.

| mada1820 a răspuns (pentru violetajustme):

Poate observa dar nu iti da atentie.

| ThePoet a răspuns (pentru mada1820):

Pai poate ar fi momentul sa iti stie de frica macar, nu stiu ce sa zic, dar eu daca as fi in locul tau nu prea as sta sa las de la mine pentru ca in felul asta ajungi bataia ei de joc.

| mada1820 a răspuns (pentru ThePoet):

Nu imi stie nici de frica nici de nimic, imi stie de frica numai atunci cand o "altoiesc".

24 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Păi, destul de bine având în vedere că suntem total opuşi.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Uneori bine, alteori x(. Ne mai certam noi, uneori.

| mada1820 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Se mai intampla...

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru mada1820):

Da,nu-s prima si nici ultima

| mada1820 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Da.

| AtateaConditii a răspuns:

Soramea fura banii de la mama si de la mine cand mai am maruntiș, dar da banii pe lucrurile inutile, daca vede intr-o revista ceva machiaje imediat comanda si nici nu le foloseste.SI fratemiu ma cam batelaughing desi e mai mic ca mine eu am 16 si el 12.Il ajut la teme contra costbig grin

| mada1820 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Este bine si-asa...cel putin castigi ceva dupa urma lui.

| AndraRox a răspuns:

Si eu am o sora care acum este foarte mica si inca nu au intervenit certuri intre noi dar cu siguranta vor aparea.Este normal sa te certi cu sora/fratele tau pentru ca asa este peste tot, dar trebuie sa te bucuri ca ai o sora. Poate ca in momentele grele nu va fi nimeni langa tine, niciun prieten, iar familia nu te va putea intelege, si numai la sora ta vei gasi intelegere.E bine ca ai o sora pentru ca sunteti fete amandoua si puteti vorbi despre orice.Sora ta este mica, nu? Acum banuiesc ca e in centrul atentiei si este preferata familiei dar cand va creste vei vedea cat de bine e sa ai o sora.

| mada1820 a răspuns (pentru AndraRox):

Oricum ma bucur ca am o sora indiferent de ceea ce se intampla, chiar daca suntem foarte diferite tot sora mea ramane.

| mada1820 a răspuns (pentru violetajustme):

Naspa

| violetajustme a răspuns (pentru mada1820):

Acum sunt suparata pe ea si pot spune rau, dar ma ajuta mereu cand am nevoie din toate punctele de vedere indiferent de bani pe care i-am cerut sau cadourile dorite si a fost acolo mereu... nu am de ce sa fiu rautacioasa

| mada1820 a răspuns (pentru violetajustme):

Asa este trebuie sa mai lasam si de la noi cateodata.

| Aria104 a răspuns:

Eu am doar frate. Ma inteleg cu el cum nu se poate mai bine, mai bine decit as fi avut o sora, as zice eu, discutam orice, ne sustinem si ne dam sfaturi si ne ducem lipsa cind unul din noi nu e acasa. Imi iubesc fratele mult de tot si mi-e foarte scump. Avem 7 ani diferenta de virsta, eu fiind cea mai mare laughing))

| mada1820 a răspuns (pentru Aria104):

Misto,ma bucur pentru voi.