| Evanda a întrebat:

Cum sa ma impac cu cea mai buna prietena dupa ce nu neam vorbit de vreo 10 luni din cauza ca i-am furat mai demult iubitul. Va rog AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca intr-adevar iti pare rau si-ti vei marturisi greseala inaintea lui Dumnezeu si inaintea fostei tale prietene, atunci te vei putea bucura iarasi de vechea prietenie.
Oricum ar fi, sa nu te astepti ca totul sa fie ca si mai inainte; in orice refacere a unei relatii va exista intotdeauna un nod. Dar Dumnezeu te va ajuta daca vei cauta cu toata inima ajutorul Sau.

9 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu meriti sa te impaci cu ea.

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa iti ceri sincer iertare si sa o ajuti sa aiba din nou incredere in tine. Oricum, nu e usor.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile despre prietenii adevarate.

| Mayar a răspuns:

Daca ai facut asa ceva, nu ii esti cea ma ibuna prietena si sigurat o vei dezamagi iar. Mai bine da-i pace si nu ii mai tulbura viata ca a fost indeajuns ce ai facut. Tu nici nu stii codul prieteniei [ intre doua fete], asa ca... las-o balta!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Buna

Te-ai asigurat ca si ar vrea acelasi lucru? Pentru ca daca nu atunci va fi aproape imposibil.

Cum sa vorbesti cu ea? Din experienta mea stiu ca maniera sincera si tactuasa este cea mai eficienta si mai simpla.
Ce ar insenma asta in cazul tau? La aceasta intrebare trebuie sa-ti raspunzi personal.

Iti doresc succes!

| gabriel87000 a răspuns:

Din moment ce fapta afost comisa ai sa gandim logic sansele sunt slabe aproape nule.si daca veti fi din nou prietene sa stii ca nu va mai fi la fel sau nu te va privi cum tea privit prima data pentru ca iai facut rau

| Evanda explică:

Wtf nu merit? Eram bff.nu pot lasa o aventura pe care o regret sa ne strice relatia

| Honeyyy a răspuns (pentru Evanda):

Wtf, NU, NU MERITI! Atunci cand i-ai furat iubitul nu te gandeai ca e al prietenei tale cele mai bune? Ipocrit-o!

| Evanda explică:

Uita-te fa la tine înainte sa judeci oamenii si săi faci ipocroti.tpu e pentru sfaturi si nu pentru insulte

| Ioana_Ispas_1997 a răspuns:

Incearca sa-ti ceri scuze, poate te va ierta