| Gafita_Gabriela_1994 a întrebat:

Cum sa o fac pe mama mea sa ma lase intr-o excursie cu clasa? (Ea zice ca e prea departe unde merg si ca exista pericole) Va roooog mult!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa tii cont ca mama ta iti vrea doar binele si ca tot ce decide este ca sa te apere.
In primul rand trebuie sa o convingi sa te lase.De ce? "Parintii au nevoie de argumente, nu de rugaminti."(In cazul de fata) Tine cont ce profesor o sa va insoteasca si prezinta-i mamei tale situatia. Ii poti prezenta niste exemple de excursii facute de acel profesor in care totul a decurs perfect. O inteleg pe mama ta.Cel mai bine ar fi sa faci cumva sa se intalneasca la scoala cu acel profesor ce o sa aiba grija de voi.
Asa poate sa capete o oarecare incredere in el si sa te lase sa mergi in excursie.
Daca vin mai multi profesori cu voi atunci cu atat mai bine... Explica-i mamei tale ca nu mai esti atat de mica si ca profesorii pot sa aiba usor grija de tine si de colegii tai pe durata excursiei.
Sper ca te-am ajutat! O zi placuta in continuare!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i mamei tale sa ia legatura cu profesorii care va insotesc si in acest fel poate obtine toate informatiile necesare.

| Doub a răspuns:

Ii spui ca poate sa aiba incredere in tine.
Pana la urma, orice miscare poate fi un pericol.

| RainmakerX a răspuns:

Multumesc pentru fundita! Sper ca ai reusit sau o sa reusesti sa-ti convingi mama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca asta e varsta la care te bucuri de excursile cu clasa si pana la urma pericole exista si cand esti cu ea, daca ceva trebuie sa se intample pana la urma se intampla.

| csc10 a răspuns:

Ii dai exemple in care te ai descurcat pe cont propriu ca sa nu isi faca mai multe griji si ii spui ca nu se poate intampla ceva rau