| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Deci nu stiu ce sa ma mai fac!
Nu ma mai inteleg cu mama DELOC!
Inca din clasa a 5-a [si sunt a 8-a]nu m-am dus in nici o excursie ca zicea ca venim prea tarziu, ca e prea departe etc...
Si pe 17 avem excursie la Busteni si ar trebui sa dormim acolo o noapte. Si mergem cu trenu l.
Si ea nu ma lasa ca zice ca nu-i convine ca dormim acolo sau ca mergem cu trenul. Si nu este nici scump deloc.
Si m-am saturat. Nu vreau sa mai aud cum vin colegii sa imi spuna :,, Ce tare a fost! ",,, Pacat ca n-ai venit si tu!"!
Ce sa ma fac?
Funda!

5 răspunsuri:
| mariamagdalena09 a răspuns:

Ar trebuii sa-i arati mamei tale ca esti responsabila si nu mai trebuie sa iti poarte de grija. Ii spui ca te-ai saturat ca toti colegii sa se laude si.
Esti deja pe clasa a8a, e deja prea mult pentru varsta ta, incearca sai demonstrezi lucruri cu care ai putea sa o convingi, incearca sa discuti cu ea.
Bafta! Fundaa puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa. pe mine ma obliga sa merg in fiecare excursie indiferent de pret.
Pune-te in camera ta plangand si fa-o sa te vada,povesteste-i cum te fac colegii sa te simti prost,spune-i ca esti responsabila,ca esti mare si trebuie sa inteleaga ca ai crescut si o sa aveti profele/profii pe langa voi tot drumul si acolo la fel si nu se va intampla absolut nimic si ca vrei si tu sa vizitezi ca te ajuta la invatat,spune-i ca o sa invatati ceva despre BUSTENI in urmatorii ani si daca ai o exprienta practica e ff bine ca retii si fa-o sa-si dea seama ca nu e bine ce face, faptul ca te tine-n casa, spune-i multe chestii, tine-o la discuti pana numai rezista si aminteste-i mereu, incearca sa fii trista mereu ca sa-si dea seama ca nu poate trai cu versiunea ta trista.

| iLikeToHelp a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa o asculti pe mama ta, pentru ca mamele au intotdeauna dreptate. Oricum pentru a te intelege cu mama ta ...incearca sa o asculti, sa vorbesti cu ea mai mult, sa o ajuti la treburile casnice, pentru ca ea sa aiba mai multa incredere in tine! Funda? happy

| d3javw a răspuns (pentru iLikeToHelp):

Probabil trebuei sa ai probleme grave sa crezi ca mamele au intodeauna dreptate, ori nu ai cunoscut-o decat pe maicata ori n-ai iesit din bloc nici odatawinking

| iLikeToHelp a răspuns (pentru d3javw):

Nu,nu trebuie sa ai probleme grave pentru a crede asta, trebuie doar sa iti iubesti parintii asa cum sunt ei, cu defectele si calitatile lor. Apropo Lb.Romana lasa de dorit.O seara buna!winking