| Fashion a întrebat:

FUNDA! Buna TPU! sunt intr-o mare dilema! clasa mea merge in excursie la Lacul Rosu weekendu-l viitor... toata clasa merge si mama pe mine nu ma lasa. aceasta excursie este organizata de parintii unui coleg si mai vin 2 mame ale unor colegi. mama zice ca daca n-ar fi sa dormim acolo m-ar lasa, dar trebuie sa dormim acolo o seara si mama zice ca ea ar sta cu grija si nu stiu ce. eu i-am zis ca asa va zice mereu si nu ma va lasa nici la anul viitor dar ea a zis ca atunci cand voi vi mai mare ma va lasa.acum am 13 ani si eu zic ca sunt destul de mare, responsabila, dar ea zice ca mi se pare mie. ce-ar putea sa mi se intample? pff m-am saturat nu ma lasa nici sa ies cu prietenele mele in oras nici in exucrise, nu mai pot! spuneti-mi ceva cum sa-i zic sau ce sa-i zic ca sa ma lase in excursie sad crying

Răspuns Câştigător
| Ghost a răspuns:

Ii e frica ca o sa ti-o tragi prin excursie si o sa vi cu burta mare asta e singura explicatie dar nu vrea sa recunoasca

4 răspunsuri:
| eu17 a răspuns:

Pai sa te sune cand esti acolo, sau spune-i ca o suni tu cand esti acolo si ca o vei suna mai des sau ceva de genu' nu vad de ce s-ar face griji. sa spune-i sa vb cu parintii colegului. poate asa va merge.o zi buna!

| StoicaAndi a răspuns:

Trebuie sa-i zici ca no sa patesti nimic o sa fie tot in regula sau poate sa mearga cu tine. Funda pls

| Valentin333 a răspuns:

Sal eu sunt baiat si am 12 ani si am mers in multe excursii in care trebuia sa stau peste noapte, dar mama mea m-a lasat
Eu cred ca nu te lasa deoarece ii e frica ca o sa...

| Vanilla_6505 a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui.
Daca ai note bune la scoala, Ca asta sa fie ca o rasplata pentru rezultatele bune
Sau ai putea sa ii zici ca excursia asta sa fie o dovada ca esti destul de mare si de responsabila pentru o excursie
Eu sincer...Am avut noroc. Cu parintii, M`au lasat in prima excursie de 3 zile inca din clasa a 3-a happy
Alta idee:
Spune-i ca vin si mamele colegilor si ca ele sunt in stare sa aiba grija de niste copii
Cat cu prietenele...
Spune`i aceleasi lucrurihappy
Succes!winking >big grin