| FrumoasaTa a întrebat:

Cum scap de cosmaruri? In ultimul timp am numai cosmaruri.In cosmaruri sunt implicate:o forta rea imaginara si familia mea.Cum scap de ele. Funda

Răspuns Câştigător
| andreisirghi27as a răspuns:

Du-te la o biserica crestin ortodoxa si acolo spune-i unui parinte problema ta si spune-i sa-ti faca o rugaciune si iti garantez ca te va ajuta. Daca nu ai mai fost pana acum incearca daca cu adevarat vrei sa scapi de cosmaruri.Eu sper sa-ti rezolvi problema.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cumva urmărești filme de groază sau emisiuni cu diferite subiecte mai puțin ortodoxe?
Evită așa ceva și mergi și la o consiliere psihologică.
Dacă continui în ritmul acesta vei ajunge la insomnii, dependență de medicamente psihiatrice, etc.
Taie răul din fașă, nu sta așa.
Organismul are nevoie de un somn noctur de calitate și vise plăcute, color.
Sănătate.
Pa, pa.

| FrumoasaTa explică (pentru Legiuitoarea):

Nu,nu privesc filmele de groza.Le urasc.Eu sunt mai mult cu comediile.

| Woodenpints91 a răspuns:

Şi de ce vrei să scapi de ele? Coşmarurile sunt inofensive.

| FrumoasaTa explică (pentru Woodenpints91):

Poate inofensive pentru tine dar nu si pentru mine.De obicei am visuri placute dar de acum citeva zile am doar cosmaruri exact ca azi noapte.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FrumoasaTa):

Aşa şi? Cu ce te afectează asta?

| FrumoasaTa explică (pentru Woodenpints91):

Pai am ginduri urite zi de zi si nu le pot uita orice as face.Stii de-ar fi sa le visez dar odata ce m-am sculat sa se stearga din memorie dar asa eu le tin minte pe toate.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FrumoasaTa):

Asta înseamnă că n-ai probleme de memorie laughing. Nu vă mai căcaţi pe voi cu "problemele" voastre superficiale". Sunt doar vise.

| danielaxyz a răspuns:

Cu o bratara energetica, gen IRenew

| andreisirghi27as a răspuns (pentru danielaxyz):

Nu ajuta cu nimic asta iti spun eu

| danielaxyz a răspuns (pentru andreisirghi27as):

Poate pentru tine, eu am vorbit din experienta, altfel nu ma mai bagam in seama pe aici, mie mi-a folosit, si eu am trecut prin ceva asemanator

| Ping_Ningea_1979 a răspuns:

E clar ca cineva are "grija" de tine. Mergi urgent la Sfantul Anton si da acatiste pe 3 luni. Apoi mergi la 3 manastiri din orasul tau daca esti in Bucuresti daca nu, de prin apropiere si sa fie pe 6 luni la fiecare...noteaza-ti data apoi reinnoieste acatistele. Tinete te de treaba altfel se vor tine necazurile de tine! succes.